Havalimanı pisti değil, Recep Tayyip Erdoğan bulvarı

Hava Meydanı pisti değil, Recep Tayyip Erdoğan bulvarı

Sivas Belediyesi yoluyla geçtiğimiz günlerde açılan Recep Tayyip Erdoğan bulvarı geceleyin görüntüsüyle hava meydanı pistini andırdı, bulvar gece görüntüleriyle toplumsal medyada ruzname oldu

SİVAS Sivas Belediyesi vasıtasıyla geçtiğimiz günlerde açılan Recep Tayyip Erdoğan bulvarı şeb görüntüsüyle hava meydanı pistini andırdı, bulvar geceleyin görüntüleriyle içtimai medyada ruzname oldu.

Sivas Belediyesi tarafından kent içre ulaşımı rahatlatmak üzere projelendirilen Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, geçtiğimiz günlerde tamamlanarak hizmete açıldı. Tamamen kayran benzeri antrparantez 3 bin 800 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğinde, 6 şerit ve sağlı yolla bisiklet ve volta yollarıyla projelendirilen bulvar, görünümüyle havalimanlarını andırdı. Geçtiğimiz günlerde trafiğe ve yaya geçişine açılan bulvarın Sivas Belediyesi Matbuat birimi marifetiyle drone ile açıktan çekilen hava görüntüsü toplumsal medyada gündem oldu. Iri tabiat düzlük görüntüler alelhusus Sivaslılar aracılığıyla “Havalimanı” benzetmesi ile paylaşılarak Sivas Belediyesine teşekkür edildi. Bulvarın fotoğrafları içtimai medyada ruzname olunca Sivas Şehremini Hilmi Bilginde yaptığı paylaşımla gündeme katıldı. Âlim, “Havalimanı pisti ile karşılaştıranlar var amma hatalı anlaşılmasın burası kullanılmamış açtığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı” ifadeleriyle görüntüleri paylaştı.

“3 gidiş ve 3 geliş başlamak amacıyla toplamda 6 abdestbozan var”

Sivas Şehremini Hilmi Âlim, bulvarın 3 azimet ve 3 vürut girmek amacıyla toplamda 6 abdestbozan namına planlandığını ifade ederek, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesini şehre yeryüzü gelişmemiş yoldan bağlayacak olan bu projenin evvel etabını güzeşte sene tamamlamıştık. 3 bin 800 metre olan projenin kalanını üstelik tamamlayarak 15 dönme önceki bulvarı hizmete açtık. 3 gidiş ve 3 geliş gelmek üzere toplamda 6 abdestbozan var. Çiftteker ve yol yollarıyla, nitelikli ağaçlandırmasıyla çağdaş aydınlatmasıyla birlikte gerçekten hem o mıntıka hem birlikte şehre değer katan tıpkısı proje oldu” dedi.

Gece görüntüsüyle hava meydanı pistini andırıyor

Başkan Âlim, bulvarın gece görüntüsünün havalimanı pistini andırdığını söyleyerek, “Belediyemize yaklaşık 110 milyon TL bulan maliyeti oldu. Öncelikle mamure düzenlemesini yaptık. Uzun yıllar bozulmadan hizmet edecek alt yapısıyla art yapısıyla kebir bir projeyi şehrimize kazandırdık. Sıhhatli olsun basın birimi şeb güzel bire bir görüntü çekmiş. Gerçekten köle görünce şeb görüntüsü hava meydanı pistini andırıyordu. Bu noktada fena hâlde benzeri proje olduğunu bile o paylaşımla ortaya koydular. Cumhuriyet Üniversitesi ve hastanesi ile alay malay kısaca 60 bin yabanlık yavaş bir bölgeyi şehre olan uzaklığını 3.5 kilometreye düşüren bire bir alan. Hesabına yakışır ayrımsız im oldu” şeklinde konuştu.

Share: