Hekimlerden Ttb Hat Konseyi’ne İstifa Çağrısı

KEMAL ONUR ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kalıp Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyasal cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması konusunda ivedili çağrı ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde benzeri araya gelen 15 doktor odasının temsilcileri, TTB Eşkal Konseyi’ne incizap çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalaba, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Otacı Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Model Konseyi istifaya nida edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA MÜŞTEREK GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KEZ DAHA İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Tabip Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Mevcut Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği majör Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı bed bühtan ve karalamalara karşı gurur alabilmek için evgin çağrısıyla Aksaray’da tıpkı araya gelen Anadolu hekim odaları başkan ve temsilcileri yerine; Türk Tabipleri Birliği Eşkâl Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden temas Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Form Konseyi’ni kül bildirişim araçlarını kullanarak incizap etmeye çağırma etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu tiksindiren fenomen dolayısıyla çabucak alışılmadık genel kurul ayırmak için derinti kararı almasını, bütün hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz üstüne hem bile eksiksiz hekimler konusunda oynanan bu kalıntı oyunları giderilmiş etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sanki savunucusu’ gibi ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla orostopolluk geçmelerini, ülkemiz üstünde dış güçlerle halk ele vererek oynanan seçme çeşit kirli oyunu gördüğümüzü; doktorculuk mesleğini eli kanlı terör örgütü ile adeta birlikte getirme emellerine asla müsaade vermeyeceğimizin bilinmesini aynı nöbet elan car ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN KEZ ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu kutlu yürüyüş, celil önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin kere rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada olağanüstü güruh çağrısına katılan umum doktor odaları adına bu hususlarda uygun olduğumuzu cümle Türk hekimlerine ve aziz milletimize bildirme ederiz.”

Share: