Hepsi Finansal’ın CEO’su Erkin Vazıh oldu

Hepsiburada, fintech şirketi Hepsi Mali’ın Dal Idarecilik (CEO) görevine Başıboş Ziyalı‘ın atandığını duyurdu.

Iştirak açıklamasına göre, 1 Haziran’da görevine başlayan Münevver, Hepsiburada’nın tüketici finansmanı ve genişletilmiş finansal bakım operasyonlarını yönetecek ve bu kapsamda Doruk Finansman ve Hepsipay dahil kalkışmak üzere tamam mali bakım operasyonlarına bütünsel yaklaşımla liderlik edecek. Aydın, bu görevinde Hepsiburada CEO’su Misyon Emirdağ‘a vabeste çalışacak.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Hepsiburada CEO’su Maksat Emirdağ, Erkin Entelektüel’ın Hepsiburada ekibine katılmasından bahtiyarlık duyduğunu belirterek, “Serbest Ziyalı’ın fintech ve bankacılık sektöründeki tecrübesiyle devre içi ve devir dışı kanallarda önder ayrımsız fintech oyuncusu olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin domestik sermayeli sunu büyük e-ticaret şirketi Hepsiburada’nın, ticareti dijitalleştirmeye önderlik ika vizyonuyla sürdüreceği çalışmalara Erkin Vazıh’ın yapacağı katkılara inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Kâffesi Finansal CEO’su Erkin Entelektüel ise Hepsiburada ekibinin bire bir parçası olmanın kendisi amacıyla bahtiyarlık ve galeyan verici olduğunu aktararak, “Bakir görevimle Bütünü Finansal’ın büyümesine ve ince vadeli melfuf ayar yaratmasına katkı sağlayacak olmaktan büyük sevinme duyuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Erkin Vazıh kimdir?

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden ve 2003 yılında Michigan Üniversitesi İşletme Yönetimi Faziletkâr Lisans programından mezun olan Başıboş Münevver, kariyerine ABD’de Clark Construction Group’ta başladı. Henüz bilahare McKinsey & Company’e katılan Kültürlü, türlü finans kuruluşlarıyla takip, pazarlama, tahaccüm, tahavvül yönetimi ve M&A alanlarında çalıştı. Hepsiburada’dan evvel, QNB Finansbank’ta kullanılmamış iştirak kuruluşları, fintech yatırımları ve ortaklık platformları ihdas gibi derece mucit girişimlere önderlik fail Işıklı, QNB Finansbank’ın Savruk, Kobi Bankacılığı ve Ödeme Sistemleri departmanlarında önderlik görevleri üstlendi.

Hepsiburada, projeleriyle 4. Çoğalma ve Teknoloji Fuarı’na imza attı

 

Share: