Honaz’da Yeşil Düzlük ve Park Yeri Yapım Çalışmaları Hızlandı

Honaz Belediyesi, ilçe genelinde yeşil alan, çocuk oyun alanları ve otopark imal çalışmalarını hızlandırdı.

Honaz Belediyesi Otopark Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda Kaklık mahallesinde aylak durumda bulunan alanın ağaçlandırılması ve bala oyun sahası yapımı, Honaz Çayboğazı Deresi’nin ıslahı, bölgenin çimlendirilmesi ve ağaçlandırılması, Özgürlük mahallesinde kâin Ümmühan- Büyük Atalay parkının çimlendirilmesi, ağaçlandırılması ve kamelya montajı, Ovacık mahallesinde kâin sosyal tesisin çevresinin düzenlenerek modern aynı otopark ve çocuk oyun alanı yapılması ile Cumhuriyet Altını mahallesinde meydan düzlük park ve bala oyun alanının düzenlenerek kamelya ve çimlendirme çalışmasını tamamladı.

İğne yapraklı, geniş yapraklı ve ziynet bitkisi başlamak amacıyla mütenevvi ongun türleri dikilerek yeşillendirme çalışmaları tamamlanan parkların içerisine gençlerin ve çocukların sevinçli ayakyolu geçirmeleri üzere oyun grupları bile eklendi.

“AMACIMIZ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL DÜZ MİKTARINI ARTTIRMAK”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, çalışmalarla ilişik şunları söyledi:

“Çalışmalarımızdaki rüçhan amacımız adam başına sakit yeşil düz miktarını arttırmak ve hemşehrilerimizi ikamet ettikleri bölgelerde daha aşkın yeşil alana kavuşturmaktır. Mülkiyeti Belediyemize ilgili yerlerin, vatandaşlarımızın talepleri ve yatırım programları doğrultusunda ve ihtiyaçları de dikkate alınarak projelendiriyoruz. Çocuklarımızı, günümüzdeki dijital ortamdan vermek, bariz ve temiz havada ara geçirmelerini keşfetmek, sosyalleştiği ve temas ve beraberliği öğrendikleri sosyal alanlar kurmak bizlerin esas görevleri arasındadır. Daha yeşil ayrımsız Honaz hedefiyle ilçemizin genelinde sakıncasız ve ahenkli oyun grupları planladığımız park yeri alanlarındaki restorasyon ve hizmet çalışmalarına devam ediyoruz.”

Başbuğ Pervane, yapımı tamamlanan yeşil alanların kullanımında vatandaşlardan de duyarlılık beklediklerini ve alelhusus bitkilerin korunması noktasında elan dikkatli davranmalarını istediklerini sözlerine ekledi.

Share: