Hususi çocuklardan tabiiyet meşbu ziyaret

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi bünyesinde özel eğitim kayran Otizm ve Down Sendromlu dallar tıpkısı ilki yaşayarak uray eğreti hayvan bakımevini konuşma etti.

Aralarında hayvanlardan korkan, henüz önce tek tıpkı hayvana dokunmamış olan içe yöneliklik ve Down Sendromlu öğrencilerinde bulunduğu grup Sorgun Eğreti Efsanevi Hizmet Merkezi’nde hayvanlarla ayrımsız araya geldi, onlarla oynadı.

Özel çocukların barınak ziyareti ile ilgili mütekellim Belediye Başkanı M. Erkut Çiftçi barınak gezisinin Otizm ve Down Sendromlu çocuklar üzere bir evvel olduğunu söyledi. Bu ziyaretin çocukların hayvanlarla ilişkilerini geliştirmesi amacıyla muhteşem olduğuna aksan eden Komutan Dikici şunları söyledi; “Çocuklarımız belediyemiz bünyesin yetişek almaya devam ediyorlar. Hem bedeniyle hemde sosyal gelişimleri için elimizden geleni yapmaya himmet ediyoruz.

Bugünde bir ilke imza atarak çocuklarımızın hayvanlarla bire bir araya gelmesini sağladık. Korkuları olanların korkularını aşmalarına apotr olduk. Korkusu olmayıp hiç hayvanlarla mail birlik kurmayanlar vardı onların meraklarını giderdik. Sonuçta ortala merbutiyet komple bir tablo çıktı. Bu ziyaretlerimizi arada bir yapacağız. Özel çocuklarımız ve aileleri belediyemizin himayesinde, içleri bayındır aynı şekilde sosyalleşmeye bitmeme edecekler. Elimizi çocuklarımızın üzerinden çekmeden onlar amacıyla her dolaşma daha ferah hangi yapabiliriz diyerek düşünüyoruz. Özel çocuklarımız ve parçalanmamış ayrıntılar için henüz pir aynı Sorgun inşa ediyoruz.” – YOZGAT

Share: