IBM, Zalim çalışanlarını işten çıkarıyor

Rusya’nın Ukrayna’dan çekilmemesinden ardından birçok Avrupa ve ABD merkezli firma, Rusya’evet alın yaptırımlarda bulunmaya bitmeme ediyor. Apple ve Google dahil bir nice uygulayım bilimi devinin üstelik katıldığı bu yaptırımlara IBM da katıldı. Dünyanın arz iri bilişim teknolojisi şirketi IBM hep işgücünü işten çıkarmaya değişmeyen verdi.

IBM CEO’su Arvind Krishna, IBM’in Rusya’daki operasyonlarını “eğlenceli” tıpkı şekilde durdurmaya başlayacağını duyurdu.

Firma, mart ayında Rusya’daki operasyonlarını durdurmuştu ancak çalışanlarına ifa yapmaya bitmeme ediyordu. Ancak ESIR’nin Rusya bankalarına uyguladığı yaptırımlar nedeni ile firmanın çalışanlarının maaşlarını ödemesi zorlaştı ve firma bütün işgücünü işten çıkarmaya değişmeyen verdi.

Krishna, Rusya’daki çalışanlarının hiçbir suçunun olmadığını ve parçalanmamış bu süreçte aheste stres ve ipham işe gitmek zorunda kaldıklarını belirtti. IBM, çalışanlarını işten çıkaracak olsa bile bu süreçte onların yanı sıra olacağını ve süreci kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

IBM, Rusya’daki operasyonların durdurulmasının şirketin genel operasyonlarını etkilemeyeceğini belirtmişti. IBM’mağara 2021 yılındaki gelirlerinin sadece %0.5’i Rusya yoluyla müktesep. Bu nedenle Rusya’dan çekilmesi IBM’gani etkilemeyeceği öngörülüyor.

Yaptırımlar Rusya’nın gelirlerini artırdı

 

Rusya, buğday ihracatına muteber vergiyi yükseltiyor

 

Rusya’dan, 61 MEMLUK’liye yaptırım kararı

 

Share: