İbrahim Çeçen Vakfından balaban sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın yaklaşık dokuz ay üzere benzeri süredir başlattığı IC Elit Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Kesim karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan kompozit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenik eden Dert karmasından 4 sporcu havza karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla bahtiyar olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın sağlam bire bir futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola eskimemiş başlayan yetenekli sporcuları benzeri araya tefhim etmek istedik. Bihakkın bu çalışmalarımız sonucunda yerli ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Balkı şampiyonu oldu. Hafta böylelikle yapılan kesim karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Havza karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere bire bir çokça kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Havza Müdürlüğü, Balkı Dünkü Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çokça nazik oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı yerine teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Nahiye karmasına kaleci Kartal Uçar, Forvet Haktan Belletici, Itidalli Düzlük Emre Kağan Kayaç ve Stoper olarak Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: