İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

Vekil Aristokrat, “Meslek önlerinde eroin satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te düzenlenen “En ferah uyuşturucu polisi esas projesi” çerçevesinde planlı programa katıldı. Icra Vekili aristokrat esrar konusunda yaptığı talimatı üsteleyerek, “Meslek önlerinde uyuşturucu satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te düzenlenen ‘Yer ferah narkotik Polisi esas projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Atmaca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya muvaffakiyetli çalışmaları nedeniyle teşekkürname ederek, Şehir güvenliğinin haddinden fazla yetişkin olduğunu vurguladı. Mecnunca, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yu cesaretinden kontekst kutlayarak, şehrin güvenlik sorunlarının milimize edildiğini rapor etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, korkulu programlarına rağmen Gaziantep’e mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya teşekkür ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’da mızrap azade bırakılıyor”

Avrupa’de uyuşturucunun yasallaştığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sunma mebzul uyuşturucu polisi asıl projesi” çerçevesinde Bugün sizlerle bir araya gelmeyi rağbet ettik. Katılımlarınız üzere hepinize teşekkür derim. Diyarbakır’üstelik PKK’ya karşı arz diri curcunalı Hacire anayla başladı. Bugün 4. Yıl anneler seçme yerde eylem yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Tanrı kimseye genç erkek derdi vermesin. Zaman karşımızda bilcümle evlatları gözdağı eden tıpkısı eroin belası var. Kimya ve geri hizmet geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Ayrımsız çok bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu yasa dışı yapılara servet geçişsiz. Terör örgütüne mülk lazım gözü doymayan ülkeler abat etsinler diye birçok bölgeyi karıştırıyor. Ama bu yara onları de vurur. ÇAKER’de benzeri kasabayı tamamen uyuşturucu kullanıcılarına infirak etmiş. Almanya’bile ayrımsız yasa teklifi veriyor. Esrarı serbest bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Enjeksiyon fehamet desteğiyle uyuşturucu bağımlılarına parasız veriliyor. Avrupa’bile narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’dahi uyuşturucu normalleşiyor. Bindi verdikleri yıldırı örgütleri esrar zehir deminden kendilerini vuruyor. Güney Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. KUL, Irak’a kargaşa getirdi. Bilahare Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi MEMLUK gelince 300 bin hektara daha çok” dedi.

“Maden satanların ayaklarını kırın dedik sonuç alıyoruz”

Ekol önlerinde metal satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını ama sayede metal satıcılarının oranının azaldığını ifade eden Vekil Aristokrat, “Teröriste ne muameleyi yapıyorsak eroin tüccarlarına da tıpkısı muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 ton beyaz zehir yakalandı. Gümrükte yakalananlarla bu arada 25 26 tona büyüklüğünde çıktı. Bir Vakitler doğudan Türkiye’ye eroin girerdi. Cumhurbaşkanımız anca tıpkı irade ortaya koydu ki, sınırda ve yapılan çalışmalarla demin uyuşturucunun yüzdelik 74’ünü Balkı, Van ve Hakkari’da yakalıyoruz. Deminden Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Demincek metanfetamin ile cebin karşıyayız. Okulların önünde mızrap satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Eroin kullanan hangi büyük hastalıkla yüz yüze ise aileleri üstelik büyük sıkıntı yaşıyorlar. Biz bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Amma bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu adam bu lafları neden ediyor derler. Bunu esasen söylüyorum uyuşturucuyu okul önlerinde kim satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler sebebiyle eroin ticareti düştü. Tığ son alıyoruz. Üstünde ayrımsız gram da yakalasak denetleme yaparak muamelat yapıyoruz. Hemen manşet kuvveti yetmez işte bunun üzere bu uygulamaları yapıyoruz. Maden kullananların yüzdelik 79’u eş insan dosttan alışıyor. Eğer tığ annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek son alabiliriz. İşte bunun amacıyla bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu bozukluk karşısında boydak değildir. Lütfen mızrap kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden önceki cezaevinde 36 bin sevimli varken göreve geldikten sonraları 117 bin metal satıcısı cezaevinde mücadelemiz bitmeme edecek. Biz onları yakaladıkça incitici yaymalarını engelliyoruz. 86 bin kullanılmayan çatı yıktık. Zira esrar merkezi haline geliyor. Parklarda da metal kullanılıyor. Onları de ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına ivinti sözleşmeyle ilgili değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının peşi sıra ara sıra çevrelerin karı cinayetlerinin artacağı görüşünün akla yatkın olmadığını söyleyen Icra Vekili Soylu, “390 milyon üs kendir yakaladık. Lice ve Bingöl’bile bu para yerine PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 milyar lira gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette dahi tıpkısı şekilde mücadele ediyoruz. Yavaş çalışma yapıyoruz. Hemen tedbir yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına el kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis güçleri geliyor. Sıkıntılı çiftlerin ayaklarını elektronik alet yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında cinayet artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi bulunmayan. Azalış var şuanda. Tığ bu işin üstesinden geleceğiz. Kilolu çalışmalarımız var” diyerek konuştu.

Programa katılan vatandaşlara eroin ve bağımlılıkla uğraş sunumları yapıldı.

Share: