İçişleri Bakanı Aristokrat, Karkamış’ta konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “5 yaşındaki çocukların, yazıksız sivil halkların konusunda bomba yağdıranlar, havan topu atanlar, bittabi kim bedelini ödeyeceklerdir. Ödüyorlar de ödemeye üstelik devam edeceklerdir.” dedi.

Terör örgütü YPG/ PKK’nın hareketli gerçekleştirdiği Gaziantep’in Karkamış ilçesinde Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer ile incelemelerde mevcut Aristokrat, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıldırı örgütünün henüz ilk da analog saldırılar düzenlediğini hatırlattı.

Soylu, “Bu saldırıları yıllar geçmiş birlikte burada yaşadık. Yani Karkamış’ta da yaşadık, Hatay’birlikte bile yaşadık, Reyhanlı’üstelik birlikte yaşadık ve Kilis’te üstelik yaşadık.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Esbak akşam ezanı itibarıyla Kilis Öncüpınar’a, bir şekilde zaman öğleden sonra yine Kilis Öncüpınar’a birlikte ÇNRA dediğimiz havan atışları gerçekleşti. Bu meselenin bir bir tane karşılığı var, atamayacak yere kadar ve atamayacak ayla büyüklüğünde terörü temizlemektir. Tanrı kimseyi ateş yandaki sahibi yapmasın. Tıpkısı terör devletini yanımıza komşu beğenmek isteyenler, anne bakımından Türkiye’nin gelecek yıllarını ambargo altına almak isteyenlerdir. 5 yaşındaki çocukların, yazıksız sivil halkların üzerine bomba yağdıranlar, havan atanlar, tabii kim bedelini ödeyeceklerdir. Ödüyorlar üstelik ödemeye üstelik bitmeme edeceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu nazik millet da bu eren sorumluluğunu, bu eren yükümlülüğünü gelecek nesillere bırakmaz ve bunun hesabını çokça net aynı şekilde görecektir.”

Saldırılarla ilgili bilgelik veren Aristokrat, “Bugün 11.15 sularında, o saatten bu saate kadar kestirmece 10 nüsha atım gerçekleşti.” dedi.

Yaralılara iflah dileyen Soylu, “Tığ bu alandaki yekpare değerlendirmelerimizi arkadaşlarımızla yaptık. Hangi tedbirleri henüz alabileceğimizi, hangi tedbirlerle gelişigüzel hamle atabileceğimizi arkadaşlarımızla birlikte görüştük. Ona göre birlikte atacağımız adımları burada belirledik. Bu vesileyle gene hem önceki olsun hem de başsağlığı diliyorum. Yüklü olan kardeşimizin ve doğamamış bebeğinin inşallah müdahalelerle kurtulabilmesini Cenabıhak’tan yalvarma ediyorum. Allah yardımcıları olsun. Elden gelen her şeyin yapıldığını ifham etmek istiyorum. Yine önceki olsun.” diye konuştu.

Tüm ilgililerle sahada olduklarını belirten Soylu, “Bu mesele sona erene kadar ve yıldırı çevremizden ağız ağıza temizlenene büyüklüğünde uğraş edeceğiz, arkadaşlarımıza ayrımsız tek talimatımız var, teyakkuz halindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Share: