Içki borusuna şeker kaçan çocuğun imdadına karı hekimi yetişti

Konya’da aile sağlığı merkezinde soluk borusuna şeker hastalığı kaçan 1,5 yaşındaki çocuğun imdadına eş hekimi yetişti. O anlar ise düzenlilik kamerasına yansıdı.

Olay, 15 Ağustos Pazartesi haset hat Selçuki ilçesinde kâin Hocacihan 58 Nolu Familya Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, babaanne ve ablası ile karı sağlığı merkezine mevrut 1,5 yaşındaki A.İ., ablasından aldığı şekeri yedikten tıpkı süre bilahare fenalaştı. Çocuğun çağ almakta zorlandığını gören vatandaşlar ve görevliler hangi kadar engelleme etse da çocuğun boğazındaki şekeri çıkartamadı. Babaanne de torununa su içirdi fakat o da muvaffakiyetli olmadı. Bunun konusunda tıpkı hemşire, durumu lahzada afiyet merkezinde işyar familya hekimi Dr. Mustafa Ay’a bildirdi. Küçük çocuğun yanına mevrut hekim yaptığı müdahaleyle çocuğun içki borusuna kaçan şekeri çıkarmayı başardı. Çocuğun keyif durumunun ise bol olduğu öğrenildi.

Öte yandan, yaşanan anlar asayiş kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde dem borusuna şeker kaçan çocuğun fenalaşması, çocuğun kan almakta zorlandığını gören çevredekilerin müdahale etmeye çalışması, hemşirenin koşarak doktora veri vermesi ve doktorun müdahalesi sonucu çocuğun boğazına kaçan şekerin çıkması saha alıyor. – KONYA

Share: