Icra Vekili Aristokrat, Kılıçdaroğlu’nun iddiası sonrası müşteri karşısına çıktı: PKK’lı, CHP’li belediyede çalışınca sırtımızı mı dönseydik?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından paylaştığı videoteyp ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve başkan yardımcılarının “CHP’li belediyeleri taharri etmek üzere İçişleri Bakanlığı’nda hususi vahit kuruldu” şeklindeki iddialarına karşılık verdi.

“MEVZUATSIZ HİÇBİR BİRİM KURULAMAZ”

Soylu paylaşımında “Beş Altı zamandır Cumhuriyet Halk Partisinin Umumi Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve yardımcıları ayrımsız bando iddiaları dile getiriyorlar. İddialarına bakarak İçişleri Bakanlığı bünyesinde çabucak Cumhuriyet Umum Partili Belediyelerin açıklarını yoklamak üzere hususi vahit müesses. Sözde bu sözde birime ferman bırakılmış, başkaca yıldızlı bulamayanlar üzere ukubet ile zılgıt edilmiş. İçişleri Bakanlığında, temas, kanunsuz, mevzuatsız on paralık aynı vahit kurulamaz. Hiçbir oran memuruna dahi yasasız, gelişi pir ukubet verilemez. İddianın sahibi belki bilmez ama bu ülkede idari hukuku diye niteleyerek yani yönetimsel hukuku anlamında tıpkısı disiplin vardır. Buna ilgilendiren mahkemeler ve ayrımsız ülfet vardır. Vatandaşlarımız bu cins kurumlarda yahut belediyelerde, yerel yönetimlerde gördüğü benzeri takım kanun dışılıkları hem valiliklere, hem kaymakamlıklara hem İçişleri Bakanlığına, örneğin CİMER’e, ve gelişigüzel tip noktaya ve üste cumhuriyet başsavcılıklarına şikayette bulunabilirler. Bu vatandaşımızın yer tabii hakkıdır. Valilik ve cumhuriyet başsavcılığı ve ilgilendiren kurumlar bu şikayetler doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’ndan sormaca onayı isterler. İçişleri Bakanı akla yatkın görmesi halinde önce araştırı ve yöre inceleme yapar. Sonrasında anket izni verir ve dosya savcılığa tefehhüm ettirilir” ifadelerini kullandı.

ÖN İNCELEME ONAYLAMA VERİLERİ

Belediyelere ilgilendiren araştırma ve yöre tetkik diploma sayıları üzerine de vukuf veren Aristokrat, “Serencam domestik seçimlerden yani 31 Mart 2019 tarihinden 8 Ağustos 2022 tarihine büyüklüğünde, araştırma ve civar tetkik onay sayıları sayısı mecmu 2 bin 428. Araştırma ve dolay tetkik onayları içre yüzde 34’ü, DOĞRU Partili belediyelere. Yüzdelik 41’i CHP’li belediyelere, yüzdelik 10’u MHP’li belediyelere, yüzde 5,9’u üstelik HDP’li belediyelere aittir. Bunun tıpkı kadem sonrasında bile verilen araştırma onayları çerçevesinde anket izinlerinin sayısı ve dağılımı bütün 583. Yüzdelik 33,3 DOĞRU Parti, yüzde 35’i CHP, yüzde 11’i MHP, yüzde 14’ü HDP şeklinde tıpkısı dağılım meze konusudur. Soruşturma izni verilmemesi kararlarını üstelik sarılmak isterim. Yüzdelik 36,7 YANLIŞSIZ Tümen, yüzdelik 43,4 CHP, yüzde 9,15 MHP, yüzdelik 3,4 İYİ Tümen, yüzde 3,9 HDP şeklinde tıpkısı çözülüm mevcuttur. Resmi verilerden birlikte boş görüldüğü kabilinden kimseye bir ayrımcılık yapılması bahis konusu değildir. Yurttaş şikayet etmiş, Müracatını ortaya koymuş ve devlette gereğini hiç kimseyi fark etmeden adına getirmiş” dedi.

“DAĞDA AMELIYAT YAPTIĞIMIZ PKK’LI CHP’Lİ BELEDİYEDE ÇALIŞINCA SIRTIMIZI MI DÖNSEYDİK?”

ŞEHREMINI ve yardımcılarının, Cumhuriyet Altını Başsavcılıklarında planlı sakil delillere müstenit yolsuzluk ve rüşvet soruşturmaları dolayısıyla görevden uzaklaştırıldığını tamlayan Aristokrat’nun paylaşımının devamı şöyle: “Madem tığ ayrımcılık yaptık, mademki bu soruşturmalar CHP’li belediyelere bilerek yapılıyor, Bilecik Uray Başkanlığı soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırmamızın derhâl peşinden neden CHP’den ihraç ettiler? Kezalik Çanakkale Kampana İlçe Belediye Başkani üzerine anket onayı verdik. Yapılan incelemeler sonucunda Cumhuriyet Altını Başsavcısı murakabe kararı verdi. Evet resen mi sormaca kararı verdik. Müfit. Bizzat Uray Başkanının teyzesinin oğlunun yöntemsizlik ihbarı vardı de ondan. Aynı başka örnek, Balıkesir Gömeç Şehremaneti Komutan Yardımcısı. Tıpkısı ötekisi İzmir Han Belediyesi şikayet üstüne yapılan soruşturmada bir vazifeli kazanç alırken suç üstü yakalandı. Olur bu ihbarları görmezden mi gelseydik, gözümüzü mü kapatsaydık. Tekrar İzmir Menemen Belediye Başkani, Yalova’dahi Belediye Başkani ve Komutan Yardımcısı haklarında Cumhuriyet Altını Başsavcılıklarında planlı gösterişli delillere raci yöntemsizlik ve alacak soruşturmaları zımnında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmışlardır. Madem biz yönlü davrandık, hakkında usulsüzlük soruşturması yürüyen CHP’li Menemen Şehremaneti Başkanının hastalık ihraç istemiyle sıkı düzen kuruluna atıf ettiniz? Sebep bunun üzerine, kendisini partiden istifa ettirdiniz? Urla Belediye Başkani FETÖ iltisakı sebebiyle görevden uzaklaştırıldı. CHP’li Adana Seyhan Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı ve CHP’li şehremaneti divan üyesi PKK’nın sanki Çukurova bölge sorumlusuyla görüşüyorlar, bağlanak halindeler. Belediyenin tıpkı melfuf bakım binasında PKK propagandası amaçlı güruh eden bire bir derneğe tahsis etmişler. Tespitlerimizi araştırmasa mıydık, müdahale etmese miydik, göz mü yumsaydık? Dağda ameliyat yaptığımız PKK’lı, CHP’li belediyede çalışınca sırtımızı mı dönseydik? Kamunun bunları bilmeye ihtiyacı var. Devleti itibarsız ayla tefhim etmek, yaptığımız aksiyon ve işlemleri istismar etmeye harıldamak bittabi kim kimsenin hakkı değildir. Ayrımsız özdek daha ifade edeyim, yaptığımız birlik işlemler yargıya açıkça işlemlerdir ve bu devletin tek kanunsuz işi olanaksız. Esasta heybet olmanın birlikte, demokrasinin da, hukukun birlikte temeli budur. Bu itibarla paylaştığımız bu gerçekler ışığında bühtan sahiplerini bozukluk dilemeye, dürüstlüğe, samimiyete ve devleti kredisiz arkaç beyan etmek amacıyla bühtan atmamaya ve devlete imtina etmek duymaya çağırma ediyor, alelhusus kamuoyuna bu bilgileri vermeyi bir yük adına addediyorum”Share: