Icra Vekili Soylu: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden tertemiz yapacağız”

Bakan Aristokrat: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına başlarken tertemiz yapacağız”

“Şehitlerimizin intikamını alıyoruz, bize haddinden fazla çektirdiler”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ‘Yüz Yüze 100 Devir’ programı kapsamında Silivri’üstelik ziyaretlerde bulundu

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tığ şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize çok çektirdiler, bu ülkenin gücünü çok zayıflatmaya çalıştılar. Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Allah bize kader edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden arı sili yapacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, SELIM Fırka İstanbul İl Başkanlığı tarafından planlı “Yüz Yüze 100 Çevrim” programı çerçevesinde Silivri’dahi DOĞRU Parti İlçe Başkanlığını ve belediyeli konuşma etti, vatandaşlarla tıpkı araya geldi. Ortaköy Mahallesi’nde konuşan Vekil Aristokrat, ” Türkiye’de kestirmece 2 buçuk, 3 yıldır afat üst üste geldi. Afetten afete koştuk, terörle mücadeleden terörle mücadeleye koştuk, yangından yangına koştuk. Amma arkamızdan aynı tek ‘Nerede bu büyüklük?’ diyen benzeri can bırakmadık. İşini kaybeden yüzlerce kişinin işlerini tıpkı kısmını devletten tıpkı kısmını bağışlardan topladığımız paralarla, baştan iş kurmaları üzere destekte bulunduk. Gücümüzün yettiği kadar herkese elimizi uzattık amma ‘nerede bu çap’ dedirtmedik” dedi.

Bakan Soylu, vatandaşlarla kardeşçe ettikten sonradan Gazitepe Mahallesi’hangi geçti. Benzeri kıraathanede vatandaşlarla ayrımsız araya gelen Icra Vekili Soylu, ” Macaristan’de Soros Tümen kurdurdu. Altı partiyi tıpkı araya getirdiler ve iki büyük şehrin uray başkanlarından birisini aday gösterdiler, sonrasında ise Macaristan Başbakanı Orban, hepsini ezdi geçti. Demin Amerika’dan binlerce kilometre öteden ülkelere hikaye biçerek, burada büyükelçilerle görüşerek bu işler çözülmez. Buradan Kılıçdaroğlu’na şunu dahi terennüm etmek istiyorum; Kılıçdaroğlu yarın bu büyükelçiye gönderdiğin adamının büyükelçiyle konuşması aynı kaset olarak, bu ülkenin tıpkısı vatandaşı yoluyla savcılığa yansıtma olarak giderse hangi yaparsın? Büyükelçinin verdiği talimatlar senin partiye ve gayrı partilere giderse hangi yaparsın? Kasetlerde, partileri kuşkusuz sustururuz, anayasayı nasıl değiştiririz, seçimin ilkini hangi antlaşma yapar başka seçimi hangi ant yaparız, özellikle bu LGBT üzerine bu milletin düşüncesini elbet değiştiririz, bunların kâffesi aynı kasette vatandaşın biri getirirse sen hangi yaparsın? Bu mutluluk ne mandayı kabul etti hangi da sömürgeyi bu mutluluk bunların hiçbirini akseptans etmez” dedi.

Vekil Soylu, ” Herhangi Bir husus sömürme ediliyor. Bugün Eskişehir’de yabancılar ellerinde kılıçlarla geziyorlar diye niteleyerek aynı görüntü bundan sonra ortaya. Emir verdik laf araştırıldı gelen bilgiye göre, Eskişehir’bile benzeri film çekiminde çalışan, bizim ülkenin çocukları olan ve ellerinde üstelik taklit kılıçlarla tıpkısı yerden eksantrik bir yere gidiyorlar. Içtimai medyadaki ben ona sorumluluk galerisi diyorum, yazık galerisinde aceleten Suriyeliler kılıçlarla beraber çıkmaz ortasında geziyorlar diye biber dolması haber yapıyorlar. Bunun ufağı büyüğü yoktur bu bire bir zihniyettir ve biz bu zihniyeti alt etmek durumundayız” dedi.

Daha sonraları Murat Mumcu Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya mevrut Bakan Aristokrat, ” Mersin, Hatay, Osmaniye, Adana ve Adıyaman’ı süresince bulunduran Amanos Dağları’ndan teröristleri temizledik. Senelerce Karadeniz’dahi Karadeniz insanını ürküten ve vahim, Ermiş evladımızın ve astsubayımızın katline etken olan teröristleri Karadeniz’den temizledik. Erzurum bölgesini teröristlerden temizledik. en üst İran’ın yanı başında bulunan ve buraya sınırdan girilmesi çok basit olan Tendürek bölgesini temizledik, arı sili arkaç getirdik. Biz şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize haddinden fazla çektirdiler, bu ülkenin gücünü çok zayıflatmaya çalıştılar, Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Tanrı bize yıldız edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden arı sili yapacağız. Türkiye’yi tertemiz yapacağız” ifadelerini kullandı.Share: