ICRA VEKILI YARDIMCISI DERE: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Uran Kurumu (MKE) Umumi Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de planlı ‘Spor Festivali’nde mütekellim Milli Savunma Nazır Yardımcısı Muhsin Öz, “MKE, 1453’e dayanan tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden bir tanesi” dedi.

MKE eliyle Kırıkkale’de planlı festivale, Milli Savunma Nazır Yardımcısı ve MKE Umumi Heyet Başkanı Muhsin Dere, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, fabrika müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Dolaşma süresince bitmeme eden festivalde üretimevi müdürlükleri arasında türlü spor müsabakaları düzenlendi. Periyot böylelikle spor müsabakalarında bir numara olan yönetmenlik takımlarına kupalarını, Bakan Yardımcısı Öz verdi.

Nazır Yardımcısı Dere yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’birlikte hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki erinç durumlarına sadık. Ailelerimizle, çocuklarımızla alay malay cereyan etmemize sınırlanmış. Milli Savunma Bakanlığı ve ordumuz kendisine MKE’den çok özdek bekliyoruz. MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden bire bir tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak bitmeme edecek. Serencam iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Uluslararası camiadaki başarılarını göreceğiz imdi. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında ki katkılarını göreceğiz. İnşallah halk ele henüz bereketli başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Umum Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun daha bile ileriye götürebilmek amacıyla henüz büyük işlere imza atmaya devam ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından ‘Spor Festivali’ne katılanlar Bent Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: