IHTISAS NAKLİ OLAN ASEL HASTANEDEN TABURCU OLDU

KONYA’de yüksekten düştüğü için hayatını kaybeden 2 yaşındaki Asel İnan’ın kalbi ile hayata tutunan 26 maaş Asel Lina Adıyaman, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Babasının kucağında ilk defa hariç sâdır Asel parkta salıncağa bindi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde işlek ev kadını Merve Adıyaman (29) ile Mürsel Adıyaman çiftinin kızları Asel Lina’ya 4 aylıkken geçirdiği zatürrenin ardından miyokardit (miyokart iltihabı) dolayısıyla duygu yetmezliği teşhisi konuldu. Asel Lina Adıyaman, Konya’de yüksekten tedenni sonucu karın ölümü gerçekleşen adaşı Asel İnan’dan nakledilen kalple hayata tutundu. Işler olduğu Veli Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’nden taburcu olan Asel, kampüsün içindeki parkta salıncağa bindi. Asel Lina’nın babası Mürsel Adıyaman, kızını kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Şaşırtıcı meleğimiz karşınızda. Ameliyatı mübarek devir cuma namazı günü olmuştu takdiri ilahi yine cuma namazı haset taburcu oldu. Doktorlarımızın hakkı ödenmez. Onların emeği sebebiyle kızımız iyileşti” dedi.

‘ADAŞI ASEL’İN AİLESİNE ZİYARETE GİDECEĞİZ’

Asel’in 15 Temmuz’da cerrahi müdahale olduğunu ve 1 Ağustos’a kadar ağır bakımda süren tedavinin arkası sıra serviste tutulduğunu kaydeden Adıyaman, çıktı üstelik kontrollere bitmeme edeceklerini söyleyerek,”Önsezi nakli olduğu amacıyla tınlamalı kullanmamız gereken ilaçlar var. Özel bakım gerekiyor. Biraz sene gözaltı altında olacak. Tafsilatlı bir proses. Gelişigüzel madde onun sağlığı üzere. O bereketli olsun dahi gerisi ilim. Adaşı Asel’in babasıyla da görüştük. Kızımız onların bile manevi kızı. Evvel toparlanacak sonra onların ziyaretine gideceğiz” ifadelerini kullandı.

‘ASEL’İN MÜCADELESİ TAMLIK ÇOCUKLARA UMUT OLACAK’

Asel Lina’nın iki yıldır ruh yetmezliği zımnında kısıtlı namına beslendiğinin altını çizen baba Adıyaman şöyle bitmeme etti: “Kızımın ihtisas yetmezliği iki yıldır var. Benim kızım akarsu içemiyordu, yemek yiyemiyordu. Demincek kızıma eskimemiş aynı önsezi ve bakir tıpkı avlu verildi. Eskimemiş hayatında verimli mübarek su içip yemeğini yiyor, hiçbir kısıtlamamız bulunmayan. Maşallah biraz kilogram de aldı. Haddinden Fazla mutluyuz. Bu bahtiyarlık kelimelerle iktidar edilemez. Bire Bir ata kendisine elimden geleni yapacağım onun amacıyla. O Allah’ın bize aynı emaneti. Eve gidince bilcümle zaman evden çıkmayı düşünmüyorum. Evde mübarek bereketli baziçe oynayacağız. Yer balaban hayalim onu parka götürmekti. O da sıkıldı dışarı çıkıp parkta iğfal etmek istiyor. Mecmu Türkiye onu tanıdı. Çocuk hastanesinin kardiyoloji servisinde tedavi gören bambaşka kollar de var. Asel’in bu mücadelesi onlara rüya olsun istiyoruz.”Share: