İKAF’23, Eskişehir Endüstri Odası’na tanıtıldı

Küçük Asya Üniversitesi 1-2 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı’na (İKAF’23) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, bölgemizdeki 19 hissedar üniversite ile birlikte Üniversitemizin karı sahipliğinde gerçekleşecek İKAF’23, Yunus Emre Kampüsünde düzenlenecek. Eskişehir’deki paydaşlarla İKAF’23 brifing ve tanıtma faaliyetleri çerçevesinde bire bir araya gelen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal bu çerçevesinde Eskişehir Uran Odası (ESO) Meclisi’ne üstelik benzeri ziyaret gerçekleştirdi. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Meclis Başkanı Süha Özbay, Sedir Mir. Yrd. Nilay Güneş Özdemir, Genel Sekter Volkan Günaydın ve ESO üyeleri ile tıpkı araya mevrut Rektör Erdal’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel ile Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Tekeli da zevcelik etti.

“2023’ün bildirme büyük fuarına Eskişehir’imiz eş sahipliği yapacak”

Rum Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Küçük Asya Üniversitesi aile sahipliğinde gerçekleştirilecek İKAF’23 Kariyer Fuarı üzere çokça heyecanlıyız. 20 üniversiteden kısaca 60 bin öğrenciye hitap eden tıpkı fuar organizasyonu mektepli şehri Eskişehir’imizde gerçekleşecek. 400’e mail firmanın vadi almasını beklediğimiz fuarda öğrencilerimiz meslek uzmanlarıyla bire bir araya gelecek. Bu anlamda bölgenin sunma büyük fuarına karı sahipliği yapmış olacağız. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi üç senedir hem sıkıntılı ortamında hem dahi mahdut dışında fuarlar düzenliyor. ‘Yetenek seçme yerde’ teması ile yola çıktılar. Bilcümle gençlerimizin yeteneklerinin keşfedilmesine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Öğrencilerimiz vasıtasıyla belirlenen İKAF’23 sloganımızı üstelik gine uyarmak isterim: Kariyerini planla, geleceğini tasarla. Öğrencilerimizi, hareket insanlarımızı ve işverenleri şimdiden bu büyük etkinliğin tedarik sürecinde bile bizlerle birlikte olmaya çağırma ediyorum.”

“Haddinden Fazla eke bire bir fuara karı sahipliği yapacağız”

İKAF’23’ün Eskişehir ve Küçük Asya Üniversitesinin karı sahipliğinde gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş konuşmasında şunları söyledi: “Zaman zer Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal ve ekibinin sunumuyla İKAF’23 üzerine daha ince bilgi sahibi olduk. İKAF’23 bölgemizin bildirme büyük fuarlarından biri olacak. Hem sanayiciler hem da öğrencilerimiz amacıyla haddinden fazla verimli tıpkısı fuar gerçekleşeceğinden şüphemiz bulunmayan. Eskişehir çokça önemli tıpkısı fuara aile sahipliği yapacak. Eskişehir’in imkan ve potansiyelinin tanıtıldığı böylesi benzeri fuarda bizler da bütün imkanlarımızla İKAF’23’ü destekleyeceğiz.” – ESKİŞEHİR

Share: