İl Başkanı Sebep selin dinmesiyle vatandaşların yardımına koştu

DÜRÜST Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Sebep, Bilecik’te cemaziyelevvel akşam saatlerinde bastıran bora yağışın dinmesiyle sahaya inerek vatandaşların yardımına koştu.

Bilecik’te şapadanak bastıran bora yağışın peşi sıra cadde ve sokaklar göle döndü. Çok sayıda ocak ve işyerinin dayanak noktası katını akarsu basarken, vesait trafikte ilerlemekte gravite çekti. Yağışın dinmesinin ardından YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Serkan Sebep, hemencecik sahaya inerek vatandaşların yardımına koştu. Atatürk Bulvarın’birlikte hisse senedi yerlerini akarsu basan esnafla aynı araya gelen Başbuğ Yıldırım, vatandaşlara esbak olsun dileklerinde bulunarak, yapılabilecek her tür yardıma degaje olduklarını rapor etti.

Ardından selden bildirme çok etkilenen; Bilecik’in Pazaryeri ilçesine sınırlı Karaköy köyünde Belediye Başkanı Zekiye Uğurlu ile tıpkısı araya gelen Komutan Saika, ekiplerin çalışmalarını durumunda inceledi. Komutan Tekin’den icraat hakkında hikmet düzlük Sebep, Karaköylü vatandaşlara eski olsun dileklerini ileterek tıpkı sair başat bölgesi olan Bilecik’in Biçim’ine sınırlı Bekri köyüne geçti. Komutan Yıldırım, burada üstelik planlı çalışmaları dahi yerinde görerek vukuf aldı.

Başkan Sebep, müzakere esnasında yaptığı açıklamalarda, devletin alım ve kuruluşlarınca yapılacak hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının arkası sıra yaraların en bodur sürede sarılacağını anlatım etti. Selden etkilenen vatandaşlar ise İl Başkanı Yıldırım’a, baskı günlerinde kendilerini bekâr bırakmadığı için teşekkürname etti.

İl Başkanı Sebep’a ziyaretleri esnasında Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmayan, DÜRÜST Parti Şekil İlçe Başkanı Başarmış Öztürk, ve kuruluş üyeleri zevcelik etti. – BİLECİK

Share: