Ilbay Avni Şarap, köylerdeki tarım programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde düzenlenen programlara katıldı.

Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Terbiye Sistemi materyal dağıtım programı düzenlendi.

Programda, utanmak duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Vali Şarap, burada yaptığı konuşmada, bu sene ekincilik alanında çok güzelce projelerin hayata geçirilmesi üzere düzentileme harcadıklarını söyledi.

Devletin bu soy imkanlarının üreticilerle kavuşma anlarına balaban çalım ve afiyetle şahitlik ettiklerini vurgulayan Çakır, “Güzeşte sene Akbük köyümüzü ziyaretimizde muhtar arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda ortak bire bir proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür zaman projemizin hayata geçirilmesi aşamasında dahi bir araya geldik.” dedi.

Bu sene 411 proje hazırlandığını anlatan Çakır, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah genişlik birkaç 750. Yeter ki arzu gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize topluluk çıkalım. Herhangi Bir karış toprağımızı ekme noktasında hep bu arada ferman gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül birlikte konuşmalarında, proje üzerine vukuf verdi.

Üreticilere gereç dağıtımının ardından program sona erdi.

Vali Çakırdoğan, elan bilahare Aşağıdikmen köyünde düzenlenen çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Uray Başbuğ Yardımcısı Mustafa Koyuverme, İlçe Güven Müdürü Selahattin Batman, Tosya Bitirmiş Komutanı Teğmen Zekeriya Özmen, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yüksek Şimşekli Fener ile çiftçiler katıldı.

Share: