İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan YİK sonrası açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Müesses (YİK) toplantısında, asamble üyelerinin ev dışında ve alelhusus da Avrupa’dahi Türkiye aleyhinde planlı propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Yerleşmiş toplantısı, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’birlikte gerçekleşti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun derinti sonrası açıklama yaptı. Efdal İstişare Yerleşmiş toplantısının Cumhur Reisi Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildiğini belirten Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul üyelerinin yurt dışında ve hele da Avrupa’bile Türkiye aleyhinde planlı propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Altun, Asamble üyelerinin bu çerçevede Türkiye’deki yabancı vakıfların ve benzeri kuruluşların faaliyetlerini de değerlendirdiğini ifade ederek, “Türkiye el erki ve kalkınma amacında mesafe kat ettikçe, hür adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan adavet düzeyinin bile yükseldiğine dikkati çekici Asamble üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle uğraş ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye cebin sergilediği uyuşmaz, nahak, adaletsiz ve riyakar tutuma işaret etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

Kurul üyelerinin Türkiye’nin intihap sathı mailine girdikçe içtimai iletişim araçları kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliği zedelemeye çevrilmiş provokasyonların artabileceğini belirttiğini söyleyen Altun, “Asamble üyeleri, ülkemiz ve milletimiz ile ilgilendiren hemen sınırlar ortamında değil yurtdışında dahi su kazanacağı muhtemelen iftira kampanyalarına alın alınacak tedbirler üstüne düşünüm teatisinde bulunmuşlardır” dedi.

Reisicumhur Erdoğan’ın toplantıda, Avrupa’daki Türkiye aleyhtarı siyasal ve sosyal alerjinin haddinden fazla derin tarihi kökleri olduğunu belirttiğini ifade fail Altun, Avrupa’nın budunsal ve dini fanatizmini el erki, âdem hakları, özgürlükler kadar kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirdiğini kaydetti. Altun, açıklamasının devamında şu ifadelere kayran verdi:

“Batının uygarlık değerleri diye bütün dünyaya dayatılan ilkelerin zat düzenlilik ve bolluk düzeni tehdit altına girdiğinde bizzat bu ülkeler yoluyla ayaklar altına alındığını defalarca gördüklerini ifade eden Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üstüne, hususiyet devleti kılıfına sığdırılmış birçok faşist uygulamaya imza atanlar, bize alın eksiksiz tersi aynı çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın sunma insancasına taleplerine da sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil beygir koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet bol biliyoruz. Bize cebin öfkelerinin sebebi, sosyal ve toprak bütünlüğünü bozdukları, heybet sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde bile tekrarlayamamış olmalarıdır’ değerlendirmesinde bulunmuştur.” – ANKARA

Share: