“İlk Evim İlk İş Yerim” projesi lansman tırı 17 memleket gezecek

“İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Yer Tanıtım Tırı”nın Kızılay Meydanı’ndan görüntüsü

TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç’in açıklamaları

Tıra gelen vatandaşların sanal gözlükle evlere bakması

Tırı görüşme edenlerden Tubay Polat’in açıklamaları “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi lansman tırı 17 diyar gezecek

İlk adına Ankara’de vatandaşlarla mülaki tanıtım tırında, TOKİ uzmanları projeye ilişik soruları yanıtladı

Ziyaretçiler, tırdaki mevhum köken teknolojisine cemaat gözlükler yardımıyla, yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezdi

ANKARA – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “İlk Evim İlk İş Yerim” kampanyasına ait merak edilen soruların cevaplanması için hazırlanan lansman tırı 17 ilde vatandaşlarla buluşacak.

Cumhuriyet tarihinin sunma şişman toplumsal basamak projesi “İlk Evim İlk İş Yerim”e şu temel kadar kestirmece 7,5 milyon referans yapıldı.

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Bölük İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca, vatandaşların projeye ilgili zül ettikleri soruların karşı karşıya yanıtlanması için lansman tırı hazırlandı.

İlk namına başkentte 15 Orak Ayı Kızılay Milli İrade Meydanı’na kurulan lansman tırındaki TOKİ uzmanları, proje için vatandaşları bilgilendirdi.

Tırı konuşma edenler, VR (sanal üs) gözlükleri sebebiyle, daha önce yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

Tanıtım tırı 17 site gezecek

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Dayanım, burada matbuat mensuplarına, lansman tırında vatandaşların nikbet ettikleri tüm sorulara yanıt bulabileceklerini söyledi.

Vatandaşlara projelerdeki ikmal planları ve kullanılan malzemeler üzerine de bilgelik verildiğini söyleyen Direnç, “Tırımız, Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabil 17 şehrimizde site meydanlarında, görevini 12 Son Teşrin’a kadar hesabına getirecek.” bilgisini paylaştı.

Dayanım, eksiksiz vatandaşları lansman tırına nida etti.

“Projeye başvurmalarını kesinlikle öneriyorum”

Tırı ülfet edenlerden Tubay Polat, mevhum gerçek gözlüğü ile gezdiği TOKİ dairelerini çokça beğendiğini dile getirerek, “Şartları uyanlara, projeye başvurmalarını kesinlikle öneriyorum. Evler gayet fena hâlde ve çok kullanışlı görünüyor.” dedi.

Lansman tırı gezi takvimi

Tanıtım tırının gezeceği iller şunlar:

“16 Teşrinievvel Ankara, 17-18 Teşrinievvel Kırşehir, 19-20 Ilk Teşrin Yozgat, 21-23 Ilk Teşrin Konya, 25 Teşrinievvel Kahramanmaraş, 27-28 Ilk Teşrin Diyarbakır, 29 Teşrinievvel Elazığ, 30 Teşrinievvel Tunceli, 31 Ekim-1 Son Teşrin Erzurum, 4 Kasım Amasya, 5 Kasım Bolu, 6 Teşrinisani Zonguldak, 8 Kasım Afyonkarahisar, 9 Son Teşrin Yardımcı, 10 Son Teşrin Manisa, 11 Teşrinisani Kültürlü, 12 Teşrinisani Muğla.”

Share: