Incitici yağış Esenyurt’u vurdu! Caddeler göle döndü, evleri akarsu bastı

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul muhtemel bora yağış, geçkin akşam ezanı saatlerinde Esenyurt, Arnavutköy ve Çatalca bölgelerinde etkisini gösterdi.

CADDELER GÖLE DÖNDÜ

Sağanak zımnında Esenyurt’ta bazen sokaklarda ve caddelerde su birikintileri oluştu. Gücük devamlı aktif olan yağış nedeniyle derelerin suyu yükselirken, akın hızı ise arttı. Caddelerde oluşan su birikintileri zımnında sürücüler ilerlemekte yüklülük çekti. Sürücülerin yaşadığı müşkülat ise el telefonu kameralarına yansıdı.

EVLERİ AKARSU BASTI

Bir binanın bodrum katında mevcut ve daha evvel boşaltıldığı öğrenilen daire tamamen sular altında kaldı. Sokaklardaki akarsu birikintileri ekiplerin çalışmalarıyla çekildi. Akçaburgaz Mahallesi’ndeki su baskınları ise dronla böyle görüntülendi.

“BARAN ŞİDDETLİ YAĞDIĞINDA BODRUM VE BOSTAN KATLARINI AKARSU BASIYOR”

Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi sakini Tuncay Tığ, “Belediyenin yapmış olduğu baran su kanallarıyla atılan akarsu kanallarını tıpkı rögara vermesi buradaki evlerin bostan ve bodrum katlarının akarsu basmasına sebep oluyor. Yağmur keskin yağdığında bodrum ve bostan katlarını su basıyor. Hem bile 30-40 santim. Esenyurt’ta örnekleri var. Ölen insanlar dahi var. Burada ayrımsız dere var. Burada nakıs saat evvel arabalar mıntıka kadar yüzüyordu” dedi.

BU İLK DEĞİL

2 aktarılma evvel de İstanbul’u esir düzlük sağanak yağmur ilkin Esenyurt atılmak üzere Sarıyer, Arnavutköy, Alibeyköy kadar bir nice noktada familya ve gelişim yerlerini akarsu basmasına bozukluk olmuştu.Share: