Iş Mahallesine Rum Lisesi müjdesi

İl Milli Yetişek Müdürü Ülker Adap, Milli Terbiye Bakanlığı’nın 2023 envestisman programı çerçevesinde Say Mahallesine 32 derslikli gündeş tıpkısı Küçük Asya Lisesi yapılacağı müjdesini verdi.

Adap, yaptığı açıklamada, “Evlatlarımızın bildirme iyi şartlarda eğitim bilimi almalarını istiyoruz. Bu uğur doğrultusunda yapılan çalışmalarımız bitmeme ediyor. Eskişehir’in arz balaban mahallesi olan Düzentileme Mahallesine yapılacak olan 32 derslikli Anadolu lisemizin proje ve tenkis çalışmalarını genişlik gücük sürede tamamlayarak çocuklarımızın bu yeni binada eğitim bilimi görmelerini sağlayacağız.” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Milli Yetişek Bakanlığı aracılığıyla 2023 yılı Yatırım Programına alınan okulun Eskişehir’imize kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen yöneticilere teşekkür eden Yol Yordam, “Başta Milli Terbiye Bakanımız Mahmut Özer’e, Valimiz Erol Ayyıldız’a ve emeği geçen herkese değerli katkıları üzere şükranlarımı sunuyorum. Faaliyet Mahallesine yapılacak olan Küçük Asya lisemizin yanında yapımı devam eden sair okullarımızın birlikte ilimize ve tekmil yetişek camiamıza filinta olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: