Işıklı yerel haberleri… Aydın’da içtimai konut projesinin esas atma töreni 25 Ekim’de gerçekleştirilecek

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Gurur, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşım ile 25 Ekim’üstelik aralarında Okumuş’ın üstelik bulunduğu 17 ilde sosyal hane projesinin anne atma töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Gurur, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz günlerde ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük içtimai ev hamlesi’ olarak açıklayan sosyal bölük projesi çerçevesinde açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Gelgel proje dahilinde 25 Ekim’bile aralarında Vazıh’ın de bulunduğu 17 ilde esas atma töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı.

“25 Ekim’da 17 ilde asıl atacağız”

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Kurum yaptığı paylaşımda, “Vatandaşımızın bu projenin yapılıp yapılamayacağı üzerine hiçbir tereddüttü yok. Parçalanmamış dünyanın durduğu aynı dönemde hakeza bire bir projeyi açıklıyoruz ve 25 Ekim’bile birlikte geçmiş temellerini atacağız. 5 bin konutun önce temellerini Ankara, Afyon, Amasya, Ziyalı, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Yardımcı, Yozgat ve Zonguldak’ta atacağız. Valiliklere yazı yazdık. Onlarda ilgililerle ahbaplık etmek yoluyla bize talepleri ilettiler. Tığ da koca dağılımına göre adil şekilde sayıları belirleyerek, ilçelere dağıttık” dedi.

500 bin bölük yapılacak

Cumhuriyet tarihinin arz şişman sosyal konut hamlesi çerçevesinde 500 bin içtimai göz, 250 bin hane gayeli yer, 50 bin işyeri hedefinin, ilk etabında 250 bin içtimai bölük, 100 bin basamak arsası ve 10 bin işyeri nesir edilecek. 81 ilde, 609 ilçede yapılacak içtimai bölük projeleriyle vatandaşlar, toplamda 608 bin lira fiyata ehil 2 artı 1 konutlara, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle eş olacak. Hep 850 bin lira fiyata eş 3 zait 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 vadeyle yapabilecekler. İstanbul’de kademe gelirinin 18 bin liranın, sair illerde 16 bin liranın altında olan seçkin vatandaşlara referans kapısı açıkça olacak. – AYDIN

Share: