İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 diyar için zerrin, 4 yer amacıyla turuncu kodlu uyartı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak mutluluk genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve çöz kesimlerde 2 ila 8 etap azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 il üzere sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel öfke durumu”na bel ediyor. Hesap edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek ameliyat konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun korkulu olduğjnu belirtir. Anlayış edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve ferda çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da birlikte ayaz aktif olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise sulu kar görülebilir.Share: