İtirazlara karşın onaylandı: Benzen ve dizele veda tarihi!

Global istinas ve abuhava değişikliği ile savaşım kapsamında karbon emisyonlarını sıfıra inzal planı çerçevesinde Avrupa Birliği (AB), 2035 yılına büyüklüğünde kıtada içten yanmalı motorlu araçların satışını sona erdirme planını onayladığını açıkladı.

27 üyeli blok aracılığıyla alınan kararla kıtanın abuhava hedeflerine, alelhusus birlikte 2050 yılına büyüklüğünde karbon nötrlüğüne ulaşılmasına apotr olmayı amaçlandığı belirtildi.

İlk olarak Temmuz 2021’dahi önerilen tedbir, benzinli ve dizel otomobillerin beraberinde hafif ticari araçların satışlarının fiili kendisine durdurulması ve 2035’ten itibaren Avrupa Birliği’nde elektrikli motorlara ağız ağıza intikal anlamına geliyor.

Almanya ve İtalya dahil ülkelerin talebi üzerine, KEZ antrparantez sentetik yakıtlar veya plug-mağara hibritler üzere almaşık teknolojilerin kullanımı için yeşil çerağ yakmayı akseptans etti.

Onay, sera gazı emisyonlarının tamamen ortadan kaldırılmasına sınırlanmış olsa üstelik, teknolojilere yer STK’ları yoluyla itiraz edildi.

MÜFRIT MARKALARA HUSUSI MADDE: FERRARİ DEĞİŞİKLİĞİ

Lüksemburg’birlikte toplanan çevre bakanları, iri üreticilere yahut yılda 10 binden bir iki vesile üretenlere tanınan CO2 yükümlülüklerinden muafiyetin 2035’in sonuna kadar ilkokul yıl uzatılmasını dahi onayladılar.

Medyada “Ferrari değişikliği” kendisine anılan maddede, hele ötede markalara fayda sağlayacağı bildirildi.

Salı akşamı toplantıya başkanlık eden Fransa Ekolojik Intikal Bakanı Agnes Pannier-Runacher, “Bu, otomotiv endüstrimiz için nazik bire bir meşakkat” derken, bununla birlikte endüstrinin geleceği yerine tanıdık elektrikli araçlara iri ölçüde yatırım eden Çin ve Amerika Bir Devletleri’nden gelen rekabet karşısında bunun benzeri “muktezi” olduğunu söyledi.

Avrupa Yeşil Anlaşması’ndan mesul AKARSU Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, “Otomobil üreticilerinin öldürücü çoğunluğu elektrikli arabaları seçti” dedi.

AVRUPA PARLAMENTOSU (AP) ÖNERİYİ ONAYLAMIŞTI

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Komisyonu’nun önerisini oylayarak AB’nin muvaffakiyetsiz tart politikası çerçevesinde 2035 yılından itibaren dizel ve benzinli yıpranmamış binek otomobillerin ve hafif ticari araçların satışını yasaklayan bire bir öneriyi onaylamıştı.

Alınan karar ile 2035 yılından itibaren ahbapça yanmalı motorlu vesait namına vakit kaybetmeden elektrikli ya bile hidrojenli bakir araçların satışına izin verilecek.

ALMANYA’DAN BILAHARE 5 DEVLET HENÜZ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Almanya hükümetinin bu kararı kabul etmeyeceğini açıklamasının arkası sıra 5 mevki daha haram amacıyla tecil istedi.

İtalya, Portekiz, Slovakya, Bulgaristan ve Romanya kararın 2040 yılına ertelenmesini istemişti.

Almanya’dan dizel ve benzinli yasağında DENIZ’ye restte anlayışsız adım

 

Konvansiyonel içten yanmalı motor devrinin sonu mu yaklaşıyor?

 

AKARSU’nin dizel ve benzinli makine yasağı

 

 

Share: