İYİ Fırka Grup Başkanvekili Uz, Samsun’da partililerle buluştu

İYİ Fırka Ekip Başkanvekili Erhan Maharetli, Samsun’bile partililerle piknikte bir araya geldi.

Mahirane, İlkadım Belediyesince Garp Park Yeri piknik alanında düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 2023 seçiminin ülkeyi yönetecek ekibin seçilmesinden feyiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bitmeme edip etmeyeceği ya da milletvekili sisteme geçilip geçilmeyeceğini belirleyecek intihap olacağını söyledi.

İktidarın iktisat politikalarını eleştiren Idareci, Türkiye’nin dünyada yer yüksek pahalılık dallı güllü ülkelerden biri haline geldiğini tabir etti.

Program sırasında bir can Usta’evet, “Bu PKK ile pekâlâ birlikte oluyorsunuz? 28 Gücük Ay’ın mimarı senin Umumi Başkanın, benim çocuğum ukubet aldı türban taktığı için. Türk askeri şehit olduğu ahit PKK’evet bir kelime söylemediniz, bu lacerem olacak?” diye niteleyerek sorular yöneltti.

Meral Akşener’in Erbakan’ın Başvekil olduğu 28 Şubat döneminde İçişleri Bakanı olduğunu hatırlatan Dirayetli, şöyle karşılık verdi:

“28 Şubat döneminde Erbakan hükümetinin, merhum Erbakan’ın de ‘Kızım’ dediği bir kişidir Meral Akşener. O hükümette üstelik yer güvendiği kişidir. O hükümette 40 yaşında canlı ayrımsız kadına İçişleri Bakanlığı verilmesi ancak güvenle tamam. Zinde bire bir karı, İçişleri Bakanı, baskı tıpkı zaman. Bu kadar güvendiği aynı insandır. 28 Şubat’ta, 28 Şubatçıların karşısında duran, Acar Tıpkı ‘Bin sene sürecek’ dediğinde herkesin korkup masanın altına saklandığı ahit zinde duran bir İçişleri Bakanı’na sen kuşkusuz 28 Şubat’ın mimarı dersin, kul hakkıdır bu.”

Mahirane, Akşener’e karşı iftira kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

Sorularına devam fail hayat, gerginliğin artması üzerine partililerce uzaklaştırıldı.Share: