İYİ Fırka Umumi Başkanı Akşener, partisinin “Bursa İş Dünyası Iri Buluşması”na katıldı

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, partisince planlı “Bursa İş Dünyası Iri Buluşması”nda, hisse senedi dünyası temsilcileri, kanma önderleri ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde ayrımsız otelde İYİ Öğür Bursa İl Başkanlığı yoluyla planlı etkinliğin basına meydanda bölümünde konuşan Akşener, gittikleri şehirlerde esnafı ülfet ettiklerini ve hisse senedi insanlarıyla ayrımsız araya geldiklerini söyledi.

Sivil sosyete kuruluşlarını birlikte mülakat ettiklerini belirten Akşener, daha sonradan tıpkı hat değişikliğine gittiklerini ve sivil cemiyet kuruluşları, hareket insanları ile bulundukları şehrin kanaat önderleriyle toplantılar yaptıklarını kaydetti.

Yaptıkları toplantılarda şehrin önde gelen insanlarını dinlediklerini nâkil Akşener, “Siz hisse senedi insanları, kanaat önderleri, eleştirilerinizi, tavsiyelerinizi bize el göstermeleriniz ve yaptığınız işe dair problemlerinizi ya bile o problemlere dair çözümlerinizi anlattınız. Hesaplı soruları arkadaşlarımız cevaplandırdı, siyasal soruların tamamını de ben cevaplandırdım.” dedi.

İYİ Öğür Kol Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise Bursa ekonomisiyle ait yaptığı sunumunda, Türkiye’nin evvel organize uran bölgesinin bu kentte kurulduğunu hatırlattı.

Bursa’nın, Türkiye’birlikte arz çok birleştirme sanayi bölgesi kâin şehirlerden biri olduğuna değinen Tatlıoğlu, “Bursa’üstelik 420 bin sanayide istihdam, Bursa Ticaret Sanayi Odası’na kayıtlı 55 bin üye ile küçük ve mutedil ölçekli işletmeler anlamında 82 bin üyesi var. Türkiye’nin geliri artıyor, Bursa’nın geliri de artıyor ama Bursa’nın geliri Türkiye’nin geliri büyüklüğünde artmıyor.” ifadesini kullandı.

İYİ Fırka Kadro Başkanvekili Erhan Maharetli, İYİ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Beklenti Özlale ve İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilgili Yılmaz de benzeri lokma gerçekleştirdi.

Akşener’in konuşmasının peşi sıra program basına mecbur bitmeme etti.

Programa, Millet İttifakı üyesi partilerin Bursa temsilcileri üstelik katıldı.Share: