İYİ Parti lideri Akşener’den “faili meçhulcü” iddialarına anif reaksiyon: Sizi ahlaksız hileci kolpacılar sizi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde esnafı ziyaret etti, yurttaşlarla kardeşçe etti.

Burada vatandaşın ekonominin durumundan ekolojik ortam şikayetlerini dinleyen Akşener, hükümeti eleştirerek, “Bu tıpkısı eşkıya düzendir” dedi.

“HAYATLARINDA PKK’YA TAŞ ATMAMIŞLAR BİZE HAKARET EDEBİLİYORLAR”

İYİ Parti lideri, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Meral Akşener’e Etimesgut’ta PKK’lı ama Batman’da faili meçhulcü diyorlar. Hayatlarında PKK’ya taş atmamışlar, bize taşlama edebiliyorlar. Sizi baskısız hileci kolpacılar sizi! Ne oluyor? Yıl 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’da benzeri meşveret yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı, büyük tıpkısı cenup şarklı korucu başı, mebusluk yapmış tıpkısı ağabeyim beni aradı. ‘Bacım, geldin evimde kaldın’ dedi. Açılımın, çözüm sürecinin başladığı zamanlar. Anca bire bir danışma yaptı kim. ‘Bana torunlarım, yeğenlerim geliyor. Diyor kim; baba yarısı, dede biz Kürt halkına hıyanet mi ettik, Türkiye Cumhuriyeti devletinin beraberinde durduk diye.’ Siz o insanları darmaduman ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz bile bizi suçlamak kim?

“BU FERT BU BEDENDE DURDUKÇA BİZİ KÜRTLERLE DÜŞMAN EDEMEYECEKLER”

Şüpheniz var mı, milliyetçiliğimden şüpheniz var mı? Bu birey bu bedende durdukça, bizi Kürtlerle antagonist edemeyecekler. Kürtlere kavisli benzeri kelime söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Hem bu harami düzeni yıkacağız hem dahi kolpacılığı ortadan kaldıracağız. Hepimiz halk ele vereceğiz. Zira müntehip velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerinin ki esenlik çatıyorsa o benzeri harami düzendir.”Share: