Iyilikçi iki kadın emekli maaşlarından biriktirdikleri parayla Afrika’da su kuyusu açtırdı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde zinde hayırhah Müşerref Cesaret (74) ve Perihan Talih (62), zor maaşlarından biriktirdikleri 3 bin Euro ile ihtiyaç sahipleri üzere Afrika Benin’de su kuyusu açtırdı.

Lapseki ilçesinde yaşanan iki iyilikçi Müşerref Yiğitlik ve Perihan Yıldız mütekait maaşlarından biriktirdikleri mal ile bölgede su kuyusu açtırmaya değişmeyen verdi. Benzeri zaman evde monitör izleyen iki iyilikçi avrat, Afrika’da suya ihtiyaç olan insanları görünce, Afrika’da su kuyusu açtırmaya değişmeyen verdi. İnsani Yardım Vakfı Çanakkale İl Temsilciliğiyle iletişime geçti. Hayırsever Perihan Baht ve Müşerref Yiğitlik, mütekait maaşlarından biriktirdikleri 3 bin Euro’yu İnsani Arkalama Vakfına bağışladı. Nisan ayında projelenen su kuyusunun altı ay kabil müddet sonunda tamamlandı. Son Teşrin ayında Afrika’daki Benin’de su kuyusu gerekseme sahipleri üzere açıldı.

Iyicil Müşerref Güven, “Su hayattır. Tığ geçmiş yıllarda tarlarda aylarca sıcağın altında çalışırdık. Hayvanlarımız sıcakta akarsu arardı. Bu yüzden tığ rustik alanda olsun ayrıksı yerde olsun çeşmeye çok önem veriyoruz. Bu yüzden çeşme yaptırmak istedik. Ancak televizyonlarda Afrika’da işlek vatandaşlarımızın su sıkıntısı çektiklerini görünce bu nev benzeri hayır işi yarmak istedik. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Demincek çokça mutluyum” diye konuştu. – ÇANAKKALE

Share: