İzmir’de “Dünden Bugüne DÜRÜST Karı” programı düzenlendi

DÜRÜST Tümen İzmir İl Avrat Kolları Başkanlığı tarafından partinin 21. bünye yıl dönümü nedeniyle “Retrospektif DÜRÜST Karı İzmir” programı gerçekleştirildi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, Balçova ilçesindeki tıpkı otelde planlı toplantıya, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Soyluluk Ulu Daim, Genel Tarz Avrat Kolları Düzenleme Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Çetin Gözgeç, İzmir milletvekilleri Ceyda Ayrılamaz Çankırı, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, İl Kadın Kolları Başkanı Iştiyak Felek Büyükdağ, İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Eskiz ve üyeler katıldı.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Sonsuz, partide avrat kollarının yürüttükleri düz çalışmalarına özen çekerek, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Partililerden çıktı birlikte benzeri kararlılıkla çalışmaları talip Asillik Şanlı Daim, şunları kaydetti:

“İzmir’de geldiğimiz nokta haddinden fazla bol. Zira bizim anlayışımızda, avrat hayatın rastgele alanında olmalıdır. Bunu 21’inci yıla giren partimizde düne baktığımızda dahi görüyoruz, zaman alana çıktığımızda üstelik. Siyasette, nereden geldiğini bilmeyen, nereye gideceğini de bilemez. Bizim yer büyük gücümüz bu bilinçtir ve vefa duygusudur. Kadrolarında kadınlara yeryüzü haddinden fazla vadi veren, kadının temas alanda çabalama ve başarısını destekleyen bir davanın gönüllüleri namına unutmamamız gereken birliğimizin diriliğimizi getirecek olmasıdır. Kadınlarımıza göz açımızı çarpıtan ve saptıranlara alın yeryüzü iyicene karşılık, İzmir’bile ve Türkiye’nin her yerinde bizimle siyaset özne, fabrikalarda, okullarda, tarlalarda, atölyelerde bizlerle beraberinde üreten kadınlarımızın varlığıdır. DOĞRU kadınlar, bu ülkenin benzeri bilcümle kadınları üzere mücadele şayan. 2023 ve 2024’te de bu birlik ve enerjiyle millete hizmetin anahtarını elimizde tutacağız ve eminim kadınlarımızın bundaki payı tekrar balaban olacak.”

AK Fırka İzmir İl Eş Kolları Başkanı Umu Talih Büyükdağ ise partinin başarısında kadınların yaptığı çalışmaların öneminin balaban olduğunu vurguladı.

Share: