Kafile: “Serencam saniye bu seviyede oyunu tutmalıydık”

A. Hatayspor Maharet Sorumlusu Cevdet Barhana, Adana Demirspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, uzatma dakikalarında yedikleri golden muhit haddinden fazla kalbi kırık olduklarını söyledi.

Süper Lig’in 5. hafta maçında evinde karşılaştığı Adana Demirspor ile 1-1 berabere küsurat A. Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Barhana, uğraş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Göç, henüz soğukkanlı yerine futbolun gereğini yapmaları gerektiğini belirterek, “Öncelikle tabii çokça üzgünüz. Elimize kadar mevrut maçta uzatmaların uzatmasında de gol yedik. Bu seviyedeki oyuncuların daha serinkanlı olup sizlerin birlikte bildiği kabilinden artık orada futbolun gereğini yaparak o maçı bitirmemiz lazımdı. Bunu yapamadık. Amma henüz öncesinde ilk yarı hele kaçan gollerimiz var. Adamakıllı aynı maç oldu. Haddinden Fazla çok üzgünüz. Ayak Topu yerine haddinden fazla molekül vardı, keyif vardı. Amma orada sonuç dakika serencam saniye bu düzem bile henüz oyunu tutmalıydık diyorum. Oyunun geneline baktığımız zaman gerçekten haddinden fazla keyifli tıpkısı oyun. Üstüne oynadığımız ayrımsız baziçe. Çünkü hafta içerisinde rakibimizin neler yapabileceğini bildiğimiz amacıyla henüz ayrımlı hazırlandık. Icap baskıda, gerek rakibimizin arkaya aralık bulup uzun tümden atacağını bütün önlemlerimizi aldık ve anca da oldu. Aktör tercihleri dahi anca oldu rakibimizin. Tıpkısı geçmiş hafta kadar değil. Baziçe planlarımız tuttu amma belli bire bir müddet daha çok sürdürme oynandığı antlaşma oyun planı kalmıyor. Tıpkısı bile hiç beklemediğimiz 2 aktör değişikliği oldu. Ayrımlı düşüncelerimiz vardı çünkü oyunu tağyir gidişatına göre hedeflerimiz farklıydı. Amma Kamil Ahmet’in beklenmeyen rahatsızlığı sakatlığı, henüz sonrası Onur’un bizi daha ayrımlı tercihlere yönlendirdi. Tabi o de belki aynı eksiktir. Planlarımızı bozdu. Olacak bunlar. Haddinden Fazla üzgünüz. Hep taraftarlarımızdan kusur diliyoruz. Dörtköşe aynı maç oldu. Bunu galibiyetle taçlandırsak değişik şeyler konuşacaktık” dedi.

Barhana ayrıca Montella’nın kendilerine kalay ettiğini, kulübedeki bazen kişilerin oyunculara ağırlık attığını belirterek “Bunun haricinde cevaz ederseniz yer dışından bire bir şey söyleyeyim. Bizler beceri adamız sizler da bu işin içindesiniz. İtalyan arkadaşımız meslektaşımız başladığından itibaren gerçekten tercümanımız zira bize iletiyor küfürlü konuşmalar, sataşmalar. Orada yegâne arkadaşımız sportif direktör mü bilemiyorum. Oyuncumuza tahakküm atmalar. Yani bunlar on paralık yakışıksız şeyler. Tığ sahada kalacağız. Biz sahada kalacağız. Aktör sahada kalacak. Çokça üzüldüm ego. Beceri adamsın, İtalya’dan gelmişsin. Sana tıpkısı güruh bütçe munfasıl. Sen belki da bizim gençlerimize eş olacaksın. Biz emsal olmalıyız. Şartlar hangi olursa olsun. Bu aha zira var. Bize küfür üstelik edecekler. Ama biz soğukkanlı kalacağız ki sahadakiler serinkanlı kalsın. Bundan kıran çokça üzüldüm. Meslektaşım namına üzüldüm. Sevinçli maçtı. Oyunumuzun üstüne koyarak gidiyoruz amma bugün kazanmalıydık. Kazandığımız devir farklı yerlere geleceğimizi biliyorduk. O özgüvenimiz artacaktı. Üzgünüz taraftarlarımızdan bozukluk diliyoruz” dedi. – HATAYShare: