KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde kâin ormanlık alanda daha belirlenemeyen nedenle cuşiş artık. Durumun bildirilmesi üstüne bölgeye, Orman Havza Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine tutkun cuşuhuruş söndürme ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla alay malay bölgeye tün rey ve uçuş sistemli helikopterler birlikte sevk edildi. Cuşuhuruş bölgesinde küçümseme bahis akarsu özellikleri çalışkan olan 3 helikopterin fariza aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Havza Müdürü Mustafa Belletici, AA muhabirine, yangının sarp tıpkısı arazide meydana geldiğini tabir etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Çalıştırıcı, şöyle konuştu:

“Ateş bölümsel yerine taharri altına alındı. Kesim haddinden fazla sert olduğu amacıyla akarsu takviyesinde zorlanıyoruz ancak şu zaman için yangında aynı feyiz yok. Hararet bölgesi iskân yerlerine yakın. Biz bu noktada lüzumlu önlemlerimizi aldık. Arada da kere olduğu üzere yangının bu bölgeye geçme riski namevcut denecek büyüklüğünde bir iki. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den sağlamlaştırma ekiplerin aynı kısmı geldi, tıpkı kısmı de yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz birlikte tahkim kendisine yolda, geliyor. 4 akarsu tankı ile 11 itfaiye aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 tayyare ve 7 helikopterle müdahaleye bitmeme ediyoruz. Yangını sunma gelişmemiş sürede arama altına alarak itfa etmek amacıyla aceleci tıpkı şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: