Kamyonun kasasında bulduğu kediyi 5 yıldır dükkanında besliyor

Kamyonun kasasında bulduğu kediyi 5 yıldır dükkanında besliyor

SİNOP Sinop’ta hayvansever bir esnaf, 5 yıl önceki yanındaki benzeri işletmeye gereç getiren kamyonun kasasında fark ettiği yavru kediyi sahiplenerek işletmesinde beslemeye başladı. Birlikte 5 yıl geçirdiği ve ‘Cimcime’ ismini verdiği kedi, işletmenin bayram kaynağı oldu.

Sinop’ta resimci dükkanı sahibi Sinan Ergen, 5 yıl önce komşusu olan işletmeye malzeme getiren kamyonun kasasından pisik sesi geldiğini duydu. İçeri baktığında çocuk tıpkısı kedinin olduğunu gören Ergen, kediyi sahiplenerek dükkanında beslemeye başladı. Gelişigüzel 5 yıl geçirdiği kedi ile yavrusu, dükkanın şenlik kaynağı oldu. İsmini ‘Cimcime’ koyduğu kediyle tanışmasını anlatan esnaf Sinan Akil Baliğ, “Yanımızda ayrımsız pres vardı, Samsun’dan bu işletmeye haftada tıpkı kamyonlar geliyordu. Kamyonun kasasında tıpkı pisik sesi duydum, baktığımda bu cimcimeyle tanıştık. Yavruydu, 5 sene önceki hikayemiz orada başladı. Sonraları tığ bunu dükkanda büyüttük, beş on sonradan hamile olduğunu gördük. 3 sunum kedi yavruladı” diye niteleyerek konuştu.

İşletmesini taşıdıktan sonraları iki çocuk kedinin kullanılmamış yeri benimsemediği amacıyla gittiğini belirten Ergen, “Ailenin bireyleri yerine şu anda ben ve iki kedimiz, burada beraber yaşıyoruz. Bunun adı Cimcime, diğerinin adı Gösterişli. Fert ayrımsız kedidir. Çok yaramazlıkları yoktur, dükkanda yemeklerini yerler, burada yatarlar. Onların her ant burada aynı köşeleri var bizde” dedi.

Share: