Kansere yakalanan çıkmaz köpeğine kemoterapi uygulandı

– Kansere yakalanan çıkmaz köpeğine kimyasal tedavi uygulandı

Sivas’ta güçlü hayvan sever, amansız hastalık olan çıkmaz köpeğini yaşatabilmek için bir zaman olsun yanından ayırmıyor, kimyasal tedavi muteber köpeğe bebek kabilinden bakıyor

SİVAS – Sivas’ta güçlü efsanevi sever, kanser olan sokak köpeğini yaşatabilmek üzere tıpkısı zaman olsun yanından ayırmıyor, kimyasal tedavi meri köpeğe bebek üzere bakıyor.

Sivas’ta kent merkezi Karşıyaka Mahallesinde hayvanlarıyla alay malay aynı evde dallı güllü Zeliha Özcan, efsanevi sevgisi ile ilgi çekiyor. Sokaktan ve barınaktan bakıma muhtaç olan hayvanları tıpkısı çatı altında toplayan Özcan, 12 köpek ve 10’a mümasil kediyle ayrımsız evi paylaşıyor. Özcan, lenf kanserine yakalan köpekle özel olarak ilgileniyor. 6 aydır kimyasal tedavi gören köpeğinin yanından ayrımsız dakika olsun ayırmayarak ona süt kuzusu gibi bakıyor.

“Onların bakıma daha çok ihtiyacı var”

Zeliha Özcan, evde hararetli köpeklerden bahsederek, “Bütün periyot onların temizlikleriyle ve hijyenleriyle ilgileniyorum. Kliniğe gitmesi gereken köpekler varsa kliniğe götürüyorum. İşte bu şekilde bilcümle birlikte hayatımızı bitmeme ettiriyoruz. bundan sonra özürlü olan kapik gruplarını alıyorum, çünkü onların bakıma çıktı ihtiyacı var. Bakıma muhtaç olan gruplarımız var, istismara uğrayan grubumuz var, kanser hastası olan grubum var. Kayırıcı ayakları çalışmayan, kalça kırığı ve taban çatlağı olan gruplarım var” dedi.

“Tedavisi 6 aydır bitmeme ediyor”

Özcan, lenf kanseri olan köpeğinin tedavisinden bahsederek, “Bu köpeğin annesini bire bir aylık iken aldım, çocuklar ırmağa atıyorlardı, ego bile onların elinden kurtardım. Lady ismini verdiğim köpek 3 aylıkken ileri safa birlikte Cahillik hastalığına kapıldı. Haddinden Fazla zor otama ettim. His yetmezliği olduğu üzere kısırlaştırmadım ve yüklü kaldı. Henüz sonradan bu doğdu. 6 ay ilk kulaklarında amansız hastalık belirtileri oluştu. Henüz sonra lenf kanseri olduğunu öğrendik ve tedaviye başladık. Tedavisi 6 aydır devam ediyor. Kemoterapi aldığı çağ yorgun ve şaşkın oluyor, daim bulantısı oluyor. Ben ona bulantı giderici ilaçlardan veriyorum. Kemoterapiden sonraları biraz gün halsiz ve yorgun oluyor daha bilahare toparlıyor. Kalp sayımı ve biyokimyaları taharri ediliyor ve sair kimyasal tedavi gününü alıyorum” diyerek konuştu.

Share: