Karaman’da, “Sunu İyi Uyuşturucu Polisi: Anne” ve “Siberay” Projeleri tanıtımı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Martir Muhammed Mehabetli Mevlüt Dündar Ortaokulunda ” Yer İyi Narkotik Polisi: Asıl” ve “Siberay” Projelerinin tanıtımında velilerle tıpkısı araya geldi.

Bifa Ortaokulu, Koruyan İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Oğuzhan Kıtipiyoz İmam Dil Cambazı Ortaokulu velilerinin dahi katıldığı programda, çocukların ve gençlerin metal kullanımının önüne geçme üzerine anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla planlı “Arz İyi Narkotik Polisi: Esas Projesi” tanıtıldı.

Programda gerçekleştirilen sunumda, narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, kullanımı ve etkileri, UYUMA Projesi, konu kullanımı ve bağımlılığıyla savaşım merkezleri gibi konularda vukuf verildi.

Daha sonra emin ve bilinçli internet kullanımını seçmek, siber güvenlik alanında farkındalık kurmak üzere değme yaş grubundan vatandaşları bilinçlendirmeyi meram edinen “Siberay” projesi tanıtılarak, dijital antant, profil tekvin, profil güvenliği, yanay gizliliği ve suç teşkil fail davranışlarla ilgilendiren yemek gerçekleştirildi.

Programda mütekellim Ilbay Akkoyun, çabucak eroin bağımlılığı değil, teknoloji bağımlılığı dahi dahil tevessül etmek amacıyla devlet adına tabiiyet çeşitlerinin seçme türlüsüne cebin uğraş verildiğini belirterek, bağımlılıkla mücadelede ailenin ciddi rolüne dikkati çekti.

Bağımlılıkla mücadelenin önceki yerine evde başladığına belen eden Akkoyun, tendürüst bireylerin ve çocukların bağımlılığın rastgele türlüsüne karşı korunması amacıyla özellikle annelere çokça şişman görevler düştüğünü ifade etti.

Programa, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Mustafa Çetinkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan bile katıldı.

Share: