Karısını öldüren şahsa önceki duruşmada müebbet

Karısını öldüren şahsa geçmiş duruşmada müebbet

Rize’dahi eşini zedelenmek ederek öldüren nüfus önceki duruşmada müebbet hapishane cezası ile cezalandırıldı

RİZE Rize’bile eşini çarpma ederek öldürdükten sonra bilgili karşısına sâdır şahıs önceki duruşmada ağırlaştırılmış müebbet ve 5 sene 1 kamer dam cezasına çarptırıldı.

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Heyecan Dursun’u zedelenmek ederek fotoğraflarını çektikten sonradan eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun hazırlanan iddianamenin peşi sıra Rize Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde ‘Eşe karşı düşünülerek eziyet çektirerek öldürmek, cerh ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk kez bilgili karşısına artık. Eşini zedelenmek ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye tutuklu olduğu Giresun Espiye L Tipi Bağlı Ukubet evinden getirildi. Duruşmaya ayrıca maktul Korkunç Dursun’un Avukatı Yağmur Ahit, annesi Feyiz Karabulut, Babası Mehmet Sancar, koca kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Melek Dursun ve özürlü kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun yanı sıra öldürülmüş Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı. Mahkemede olayın yaşandığı periyot eşinin kendisini aldattığı yönünde evham yaptığın ifade fail Ramazan Dursun “Akşam eve gittiğimde bozukluk çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O bile bana orada erkeklerin olduğundan küçümseme ederek rahatsız olduğu üzere gelmediğini söyleyince ego bile beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda tartışma imdi, eşim bana kesinlikle beni aldatmadığını söyledi, ancak ben sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde bulunan boş aynı odaya geçip biraz kötü kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“Özür diledi ve özrünü kabul ettim”

Polislerin eve gelmesiyle balkonda ki hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın daha bile büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda bir iki töz esrar otu bulunduğu üzere polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini düşünerek eşime kızdım. Sonrasında eşim benden kusur diledi ve özrünü kabul ettim. Ancak ego hem belen ağrısından etraf doktorun bana yazdığı vahim ruhiyat ilaçlarından önerilenden olağandan içmiştim. Hem bile alkol içtim” ifadelerini kullandı.

Önce 3 tokat sonra 5 ağırlık atmış

Eşi ile barıştıktan sonradan benzeri yaklaşma olduğunu ancak ispirto ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Heyecan Dursun’un namına ‘Senin birlikte adamlığın bu büyüklüğünde’ dediğini öne süren Cani Dursun “O esnada eşim ile aramızda tıpkı takarrüp oldu, ancak ben hem esrar haplardan içtiğimden hem bile kötü ve etanol içtiğimden şevkim uyanmadı. Yatak odasından çıkıp yeniden yersiz odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin dahi erkekliğin bu kadar” şeklinde bire bir bütün kurdu. Ben buna haddinden fazla sinirlendim, eşime bana ne söylediğini sordum. Fakat eşim bana herhangi bir özdek söylemediğini söyledi. Sonrasında etanol içmeye devam ettim. Ayrımsız vuzuh eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana ne söylediğini sordum, rastgele madde söylemediğini söyleyince benzeri tokat attım. Sonrasında aynı tokat daha attım. 3. Tokadı atınca bana söylediğini kendisi da beyan etti. Ben buna çok sinirlendiğim üzere 5 sefer el attım. Yumruklardan birisi kulağına, gayr çenesine, üçü birlikte kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum abes odadaydık. Eşim yere düşünce benzeri müddet bilahare yaptığıma pişman oldum ve bıçakla öz kendime beis verdim” şeklinde konuştu.

“Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm”

Karısını darp ettikten sonraları foto çektiğini ve namına üstelik oğlunun ışık çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım amacıyla eşimin fotoğrafını çekip öz fotoğrafımı bile oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli ocak dostumuza ne halde olduğumuzu izah etmek için gönderdim. Sonrasında eşim kalkmak istedi ancak tekmil adına doğrulamayınca ona müzaheret ettim ve kendisini hastaneye alaşağı etmek istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini akak odasına götürmemi istedi, ego üstelik onu kucağıma aldım fakat alkollü ve mızrap bap etkisi altında olduğumdan yatak odası girişinde ayağım takılınca eşimle alay malay düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve çalgı aleti dinlediğim odaya gabi döndüm. Benzeri müddet bilahare oğlum Recep ‘anneme bir özdek oldu’ diye yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan çokça pişman ergin şekilde ağladım. O esnada bile polisler geldi. Ben eşimi bile bile öldürmedim, eşimi haddinden fazla seviyordum. Yaptığımdan hava pişmanım. Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

“Babamın mutfaktan bıçak aldığını gördüm”

Kıyacı Ramazan Dursun’un 16 yaşında ki oğlu Recep Dursun ise babasının namına ve annesine kimi vakit hüküm uyguladığını tabir ederek “Babam o akşam ezanı eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Sonraları polisler geldi. Polisler gittiğinde babam artık sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana öz fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada yatak odasındaydı. Annemin akak odasında durağan yattığını fark edince babama selen verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam bazı bazı anneme bile bana da ivinti uygulardı” dedi.

Davanın tanıdık evvel duruşmasında murafaa heyeti eliyle eşini zedelenmek ederek ölümüne etmen olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe cebin bile bile azap çektirerek mıhlamak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası, ‘Yaralama ve hususi hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 sene 1 ay cezaevi cezası verildi.

Olayın geçmişi

Rize merkeze sadık Çarşı Mahallesinde meydana mevrut olayda Ramazan Dursun eşi 3 çocuk annesi Heyecan Dursun’u (32), darp ettikten sonradan el telefonu ile çektiği fotoğrafları eşinin ailesi ve arkadaşlarına gönderdi. Olayın ardından eşinin annesi ve arkadaşları polisi arayarak ihbarda bulundu. Görüngü adına gelen ekipler ambulansla yanık olduğu belirlenen Heyecan Dursun ve kendini bıçakla keserek eşi yaraladığı süsü veren Ramazan Dursun’u Rize Mehabet Hastanesi’ne götürdü. Tedavi altına alınan güre kadınının yapılan muayenesinde vücudunda türlü yerlerinde kırık ve düşünce kanaması geçirdiği belirlenerek korkulu bakıma alındı. Dursun burada yapılan tamlık müdahalelere karşın kurtarılamayarak 11 Haziran 2022 tarihinde sabahleyin saatlerinde hayatını kaybetti. Karısının canına kıyan Ramazan Dursun ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: