Kayapınar Belediyesinden kullanılmamış doğan bebekler amacıyla bergüzar

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde bakir doğan bebeklerin ailelerine “Hastane çıkışı seti” bağış etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Firez ve Sosyal İşler Müdürü Pelda Birey Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Yıpranmamış doğanın evvel hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Yetişek ve Araştırı Hastanesine sadık Avrat Tevellüt ve Yavru Hastanesinde bakir doğan bebekler ve annelerini görüşme etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, yıpranmamış süt kuzusu heyecanı dallı güllü ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, yeni doğan bebeklere üstelik muhtelif ürünlerden oluşan tabur bergüzar etti.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar insana bakım veren, envestisman eden kurumlar olduğunu belirtti.

Daha ilk başlattıkları “Görklü geldin Kayapınar bebeği” ünlü projenin peşi sıra bu nöbet dahi Firez ve Içtimai İşler Müdürlüğünce

“Kullanılmamış doğanın geçmiş hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” ünlü projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, ana ve babaların mutluluklarına ortak olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz doğum yapmış anneleri hastanede görüşme ederek ailelerimize adamakıllı olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize bile ‘Hastane çıkışı seti’ ihsan etti. Benzeri öğün daha temel ağababa olan hemşehrilerimize doğru olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza aynalı ve mıhlı bir vücut diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: