KAYIP ÜNİVERSİTELİ ÖMER FARUK İÇİN DRONLU TAHARRI

ŞANLIURFA’da, kaybolma üniversite öğrencisi Ömer Faruk Fırat’tan (21) 3 gündür vukuf alınamazken, cingöz ise bölgede dronla kontrol yapıyor.

Siverek ilçesi Kırkpınar Mahallesi’nde ailesiyle tüvana Ömer Faruk Fırat, 3 devir evvel tün arkadaşlarıyla ahbaplık etmek için evden ayrıldı. Vurdumduymaz dönmeyen Ömer Faruk’un ailesi, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi olan Ömer Faruk için bölgede arama çalışması başlatıldı. Açıkgöz ekipleri, dronla birlikte taharri- tarama çalışmaları yürütürken, Ömer Faruk’un yakınları ise darı tarlalarında arama yapıyor.

‘HİÇBİR İZ YOK’

Ömer Faruk’un annesi Emine Fırat, şu temel büyüklüğünde tek ize rastlamadıklarını söyledi. Oğlunun bulunması amacıyla arkalama talip Fırat, “Oğlum geceleyin saatlerinde dışarı bundan sonra. Tığ bile arkadaşlarıyla görüşeceğini düşündük. Dışarı daha çok ve ayrımsız daha dönmedi, gelmeyince iptila ettik ve gelişigüzel yerde aramaya başladık. Tek ize rastlayamadık. 3 gündür gözüme aymazlık girmedi. Oğlumun bulunması için devletten yardım istiyorum” diye konuştu.

Share: