Kayseri’de mızrap imalatı yaptıkları öne sürülen 12 sanığın yargılanmasına devam edildi

Kayseri’de, sentetik mızrap yapımında makbul yaklaşık 2 ton kimyasal husus ele geçirilmesine ait haklarında 30’ar yıla büyüklüğünde mapushane cezası istemiyle ülkü açılan 12 sanığın yargılanmasına devam edildi.

6. Kırıcı Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık M.Ö. Patırtılı ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken bambaşka suçtan mevkuf bulunan E.T. ve canip avukatları salonda amade bulundu, tutuksuz yargılanan özge sanıklar duruşmaya katılmadı.

Sanıklar M.Ö. ve E.T. önceki savunmalarını tekrarladıklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, sanık M.Ö’nün tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekipleri, kimyevi maddelerden sentetik maden üretip piyasaya süren kişilere yönelik 15 Mart 2021’de şehir merkezinde ve Bünyan ilçesinde iki depoya senkronik operasyon düzenlemiş, aramada sentetik esrar imalatında makbul tahminî 2 titrem kimyasal yön ile çok sayıda laboratuvar malzemesi ve iki terazi ele geçirilmişti.

Operasyonda gözaltına alınan E.T. ve M.Ö. tutuklanmış, bunların verdiği vukuf doğrultusunda operasyonu genişleten ekipler D.E, İ.K, İ.E, K.S, M.G, M.E, R.Ç, R.D. ve S.A’yı gözaltına almış, ulaşılamayan yabancı tabiiyetli H.A. için ise yakalama kararı çıkarılmıştı.

Share: