Kayseri’de üstüne 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen adam iri sangılık geçirdi

Kayseri’üstelik zihayat Bahri Çağlayan, çocuğu üzere zat hesabına telefon hattı almak amacıyla GSM operatörüne gitti. Burada bire bir yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Edvar’ın üzerine kayıtlı 14 bin telefon hattı olduğu tespit edildi. Durumu öğrenen Çağlar, neye uğradığını şaşırdı. Zaruri yerlere başvurma fail Bahri Çağlar, yetkililerden arkalama bekliyor.

”BENİM TAKKADAK 4 HATTIM VAR”

Bahriye Edvar, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 lime üzerime hattım var. Bunların haricinde bir numaram yok’ dedim. Akşam Ezanı eve gittim ve alıcı hizmetlerini aradım. Orada benimle konuşan emanet, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine büyüklüğünde tarama yaptırdım’ dedi. Öylelikle kaldı. Bu olayın konusunda ertesi ahit Yahyalı Savcılığına gittim ve yanlışlık duyurusunda bulundum. Hesabına kayıtlı öz imzamla aldığım 4 pare şekil var. Bunun haricinde öz iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin gestalt alınmış. Bundan benzeri bilgim yok’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA YANLIŞLIK İŞLEMİŞLER

Edvar, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları tıpkı kenara bırakmış, kendim aldığım adıma kayıtlı 4 pasaj ayrıca sormaca açmış. Ego tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar bibi devam ediyor. beraber bir tane İstanbul’dan yegâne dahi Denizli’den benim adıma form sıralama eden 2 pasaj bayi buldular. 3 devam forma ile taksirat işlenmiş. Bu suçlardan ufuk bayiler bulunmuş. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 çeri TL, ukubet bırakılmış. Mağdurum, benim tek bilgim namevcut. 14 bin pasaj biçim üzerime küşade” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada ne kadarı kullanılıyor onu üstelik bilmiyorum. Benim hattımı kullanan bire bir can Samsun’da dolandırıcılık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin adına para çekmişler. Denizli’dahi oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve gene benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ego çok mustarip oldum. Yaşım gelmiş 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar bire bir çözüm bulsun” dedi.

” 14 BİN MERKEZ NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin bir kişiye 14 telefon hattından aşkın form vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı zahir verdiklerini iptila ettiklerini söyleyen Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin da, vatandaşları bu şekilde kıygın fail GSM operatörlerinin yeryüzü vahim şekilde cezalandırılması gerektiğini anlatım etti. Delice, “Aynı insanın başka benzeri insanın namına gestalt alması, hangi intikal geliyor? Bunun bu kadar görgüsüz olmaması lazım. Bildirme baştan gerçekte bir tasvir var. ‘Ego cürüm işleyeceğim. Hattı özlük adıma almıyorum. Başkasının namına alıyorum. Bunu sahte kimlikle yapıyorum ve bunu aynı bayiden bir nice kere yapıyorum’ kadar aynı öz oluyor. Burada savcılığa mevdu şikayetler var. Dosya meşbu şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada tıpkısı vatandaşımızın hesabına binlerce minval açılabiliyor. Ancak benzeri GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan çok vermeyiz’ diyorlar. Fakat 14 bin sunum suret küşade bu muamelat şüphesiz oluyor. Bu uzanım bu büyüklüğünde gösterişsiz olmamalı. Akseptans edilemez tıpkı genişlik. Arasında bire bir kabahatli var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada kasıtlı değilse ve bu hattı kullananları tedarik etmek bu büyüklüğünde zor mu? GSM operatörleri bu durumları sebep ciddiye almıyor. Burada bunu fail GSM operatörünün bunaltıcı bir şekilde cezalandırılması gerekiyor” diye konuştu.Share: