KAZADA ÖLEN ÇİFT İLE OĞULLARI, TOPRAĞA VERİLDİ

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde TIR’a arkadan çoğaltan otomobilde yaşamını yitiren Mustafa Demir (49) ile eşi Hatice (47) ve oğulları Muhammed Muazzez Çipo’in (15) cenazeleri, Rize’de toprağa verildi.

Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul istikameti Mil sevap önceki akşam ezanı Mustafa Demir yönetimindeki 06 MMF 44 plakalı makine, arızalandığı için sol şeritte duran 34 CJS 484 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle 70 metre sürüklenen aracın sürücüsü Çipo, eşi Hatice ve çocukları Muhammed Muazzez Çıpa hayatını kaybetti.

Demir çifti ile oğullarının cenazeleri, yapılan ölü açımı işlemlerinin arkası sıra memleketleri Rize’nin Çayeli ilçesi Demirhisar köyüne götürüldü. Dokunaklı neşeli zımnında öğle vakti yolda kılınan cenazede, aile üyeleri ve yakınları gözyaşı döktü. Demir ailesi fertlerinden geriye küsurat ve kaza haset Rize’de olan değişik çocukları Berna (25) ile Olmuş Büyük Çıpa (23) cenazede taziyeleri kabul etti. Cenaze namazında üzüntülü kardeşlerden Reşit Mualla Demir, annesi, babası ile kardeşinin tabutu başında bozulmamış tuttu.

Kızının cenaze namazını kıldırtan Hükümdar Polat, “Damadım çokça gür ve cömert bire bir insandı. Kızım dahi namazında niyazındaydı” diye niteleyerek helallik istedi. Muhammed Eren Çipo’in tabutunu bile hafızlık arkadaşları taşıdı. Namazın arkası sıra cenazeler, ocak kabristanlığında toprağa verildi.

Share: