Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık: “Ev Ayında Revizyonu İptal Ederim”

Kdz. Ereğli Şehremini Halil Posbıyık, Belediye Meclis Toplantısında heybetli açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara ve müteahhitlere ‘Revizyonun bizimle işi bulunmayan, nezaret yaptırmıyor’ diyerek seslenen Posbıyık; “Ben ahali amacıyla uğraşıyorum. Bire Bir halk amacıyla uğraşanlar var, bire bir de halkı engellemeye çalışanlar var. Yine ediyorum, antrakt ayı sonuna büyüklüğünde beklerim, düşünce dirimsel, gelmezse sülale ayında revizyonu fesih ederim” dedi.

AKM Nikah Salonu’nda düzenlenen Ilk Teşrin Ayı Şehremaneti Sedir Toplantısı öncesi açıklamalarda mevcut Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık, revizyon zımnında Ereğli halkının kıygın edildiğini, ilgilendiren bakanlıktan lazım yazının gelmemesinden dolayı sürecin ilerlemediğini söyledi. Posbıyık, fasıla ayı sonuna büyüklüğünde bakanlıktan düşün gelmemesi durumunda revizyonu ocak ayı başında fesih edeceğini açıkladı.

“VATANDAŞ VE MÜTEAHHİTLERE SESLENİYORUM. REVİZYONUN BİZİMLE İŞİ BULUNMAYAN”

Komutan Posbıyık şunları söyledi:

“Revizyon amacıyla daima olarak bana soruyorlar. Binlerce herif Ereğli’bile mağdur. Bazı evini yaptırdı, bazen genişletecek, çatısını, bahçesini yaptırdı. Ereğli’dahi tümce mağdur. Ereğli Belediyesi kendisine tığ ağız ağıza revizyonu hazırladık. Ayrımsız yegâne bakanlıktan düşün bekliyoruz. Yaka kavşak çizgisi ile ilişik, hiçbir sorun birlikte namevcut. Erte sabah gönderebilirler ama göndermiyorlar. Onun için buradan sesleniyorum, vatandaş ve müteahhitlere sesleniyorum. Revizyonun bizimle işi bulunmayan.

“BU VATANDAŞA ILLET UYMAZLIK VERİYORSUNUZ”

Revizyon Çevre Bakanlığı’nda. Aramızda tıpkısı sedir üyesi, ‘Daha çokça beklerler’ demiş. Yine aynı safsataya göre, ‘Yeni tıpkısı intihap dönemine giriyoruz, Halil Posbıyık’ın elini kolunu bağlayacağız, destur veremeyecek ona kızacaklar, görüş vermeyecekler ve şehremini seçilemeyecek.’ Bana tıpkı molekül yapın, beis verecekseniz bana kötülük verin, halka zarar vermeyin. Umum bekliyor. Bu vatandaşa sebep uymazlik veriyorsunuz. Ereğli halkı, müteahhitler, mesafe kocaoğlan sonuna büyüklüğünde beklerim.

“FAMILYA BAŞINDAN İTİBAREN REVİZYONU İPTAL EDERİM”

Bu rey gelir, gelmediği takdirde aile esasen itibaren revizyonu fek ederim, 2024 yılında bakir seçilen belediye reisi revizyonunu yapsın gitsin. Benim 1 metre kare yerim namevcut ki revizyonda imar değişikliğim olsun. Ben umum amacıyla uğraşıyorum. Tıpkısı el amacıyla uğraşanlar var, bire bir üstelik halkı engellemeye çalışanlar var. Yeniden ediyorum, meyan ayı sonuna kadar beklerim, düşünce dirimsel, gelmezse ocak ayında revizyonu iptal ederim. 2024 yılında ego mi gelirim kim gelirse revizyonu yapsın.”

Share: