Kdz. Ereğli’de 29 Ekim’de, Yazar Akbayram Hayalet Alacak

Kdz. Ereğli Şehremini Halil Posbıyık, Belediye Divan Toplantısında 29 Ekim’de Cumhuriyet Altını Konseri düzenleyeceklerini açıkladı. Posbıyık, konserde adlı artist Yazar Akbayram’ın Ereğlilerle birlikte olacağını söyledi.

Kdz. Ereğli Şehremaneti Meclisi Ilk Teşrin kocaoğlan toplantısında mütekellim Şehremini Halil Posbıyık, Cumhuriyetin 99. Yılı kutlamaları kapsamında kâh aktiflik ve dinleti düzenleyeceklerini açıkladı. Posbıyık, konserde adlı sanatkâr Yazar Akbayram’ın fon alacağını duyurdu.

BİR DİZİ ETKİNLİK

Başkan Posbıyık, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı etkinliklerini şu şekilde açıkladı:

“Cumhuriyet Bayramının 99. Yılını kutlayacağız bilcümle gelişigüzel. Cumhuriyet Bayramı’nda bazı etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu kapsamda 29 Teşrinievvel’de Cumhuriyet Bayramı kutlamasının peşi sıra Işık Üniversitesi Pir Sanatlar Fakültesi Akademisyen Prof.Dr. Basri Erdem, AKM Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda yağlı boya sergisi açılışı, Vedat Duygusal Işporta Salonu’nda ise baskı teknikleri ve deli dolu başarım gösterileri ile bizlerle olacak.

Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları unutmadık. Onlar amacıyla Oyuncak Evi’nde ’29 Ilk Teşrin Cumhuriyet’ temalı iki işlik çalışması gerçekleşecek. Atölyeler bittikten bilahare AKM Nikah Salonu’nda Yavru Edebiyatı ve Üretken Acıklı alanında konunun uzmanı olan Murat Muratoğlu eliyle söyleşi ve imza haset gerçekleşecek.

Belediyemiz tarafından Fener Alayı güzergahı seçkin zamanki üzere bayraklarla donatılacak, canan halkımızdan de o çağ evlerini, pencerelerini, balkonlarını süslemeye çağırma ediyorum.

“YÜRÜYÜŞE KATILAN HALKIMIZA TÜRK BAYRAĞI DAĞITILACAK”

Yürüyüşe katılan halkımıza Türk Bayrağı dağıtılacak. Meşaleler yakılacak. Marşlar eşliğinde coşkuyla Atatürk Anıtı’na gelerek tırsmak duruşunda bulunacağız ve İstiklal Marşımızı hep gelişigüzel okuyacağız.

Ardından düzenlediğimiz Cumhuriyet Altını konserinde ünlü artist Edip Akbayram Ereğlilerle olacak. Şimdiden bütün halkımızı cumhuriyet coşkusunu alay malay yaşamaya nida ediyorum.”

Share: