KEFEK Başkanı Aksal, Trakya’nın saf gazda enerjide bir şekil olacağını belirtti

TBMM Eş Koca Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve AK Fırka Edirne Saylav Fatma Aksal, Trakya’nın katıksız gazda enerjide aynı suret olacağını bildirdi.

Aksal, yaptığı bağlanmış açıklamada, Trakya’nın enerjide potansiyelini gerçekleştirerek global zirveye etap atacağını aktardı.

Coğrafi konumun enerji potansiyelinin gerçekleştirilmesinde çok yüce benzeri faktör olduğunu belirten Aksal, “Ülkemiz Ortadoğu ile Avrupa, Rusya ile Avrupa ortada bulunduğu pozisyon bakımından birçok alanda dalan olma potansiyeline topluluk. Bunların sunu önemlilerinden biri ise gaz enerjisi.” ifadelerini kullandı.

Trakya’nın doğal gaz üstüne global bire bir kalıp olma potansiyelini gerçekleştirmek üzere çokça muhteşem adımlar atıldığını belirten Aksal, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Silivri Gaz Depolama Tesisi Sığa Artım Töreni’nde bölgemiz ve ülkemizin doğal gaz enerjisi konusunda bir eşkal olması yolundaki gelişmelerden bahsetti. Cumhurbaşkanımız ‘Amacımız ülkemizi sunma güdük sürede doğal gaz başvuru fiyatının oluştuğu küresel merkez haline dönüştürmektir. Rusya ile gerçekleşen görüşmelerimiz neticesinde Trakya natürel gazda enerjide ayrımsız hub haline getireceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı’nı mensur ederken ülkemizi umum alanlarda bildirme ati seviyeye taşımayı hedefliyoruz’ ifadelerini kullandı.”

Share: