KESOB Başkanı Öztürk’ten Cömertlik Haftası açıklaması

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Ahiliğin Türkiye’üstelik ve dünyada genişlik ferah şekilde tanıtılması gerektiğini bildirdi.

Öztürk, yaptığı yazılmış açıklamada, 35. Ahilik Haftası kutlamalarının 12-18 Ilkgüz tarihleri beyninde Kırşehir merkezli yerine Türkiye genelinde gerçekleştirileceğini hatırlattı.

Kırşehir’deki kutlamalar üzere haddinden fazla sayıda program ve konserin planlandığını rapor eden Öztürk, haftanın curcuna havasında geçeceğine inandığını belirtti.

Geçen yıl olduğu üzere bu sene dahi Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlamalar üzere Kırşehir’e gelmesini beklediklerini vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

“Balaban bire bir heyecanla Cömertlik Bayramı’nı neşelendirmek istiyoruz. 81 ilin temas başkanı, 13 federasyon başkanı, mehabet büyüklerimiz, bürokratlar şehrimizde aynı araya geliyor. Bu bayramın aile sahibi Kırşehir, esas sahibi esnaftır, halktır. Bayramımıza erbap çıkmalı ve Kırşehir’in misafirperverliğini göstermeliyiz. Ahiliği önce Türkiye’ye bilahare dünyaya tanıtmalıyız.”

Share: