Kilis’te yetim çocuklara sünnet öncesi eğlencesi düzenlendi

Kilis’te babasız çocuklara sünnet öncesi eğlencesi düzenlendi

KİLİS – Kilis’te, babasız, geda 35 çocuk için sünnet eğlencesi düzenlendi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kızılay Bölüm Başkanlığı vasıtasıyla tevhit edilen programda yetim yoksul 35 bala üzere sünnet öncesi canlılık programı düzenlendi. Çocukların erte Kilis Azamet Hastanesinde sünnet olacakları bildirildi. Etkinliği Ilbay Vekili Eksiksizlik Büyük, Vali Yardımcısı Bonkör Doğanoğlu, İl Uyanık Komutan Yardımcısı Suat Orhan, SELIM Tümen Kilis İl Başkanı Mehmet Amaç Karataş, davetliler katıldı. Sünnet olacak ayrıntılar ile aileleri müzik eşliğinde eğlendiler. Protokol üyeleri bile eğlenen çocukları bekâr bırakmayarak yakından ilgilendiler.

AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Hedef Karataş, Sünnet olacak torunlar ile etkinliğe katılan çocuklara oyuncak bergüzar etti.

Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kılınç, “Kızılay ile işbirliği yaparak, Kilis’te cıvıl cıvıl kimsesiz, babasız ihtiyaç sahibi 35 çocuğumuzun sünnet organizasyonunu yaptık. Bugün düğün yapıldı yarında sayrılarevi zarfında sünnetleri gerçekleştirilecek” dedi.

Kızılay Idarehane Komutan Adnan Erdoğan ise “Sünnet öncesi çocuklara bire bir eğlence programı düzenledik. Biraz eğlendirmeye çalıştık. Erte hastanede sünnet olacaklar” dedi.Share: