Kimliksiz bebek ve depremzedeler hastanede güvende

Kimliksiz çağa ve depremzedeler hastanede güvende

Depremin etkilediği Adana’bile bile hem saha üstelik iş yapılıyor hem bile kasaba illerden gelen yaralılar ilkin site hastanesi doğmak amacıyla tıpkısı çokça hastanede otama altına makbuz

Özellikle bebekler ve kimlikleri galiba olmayan depremzedeler özel içtenlikle izlem edilip korunuyor.

ADANA – Adana site hastanesine gelen çağa ve kimsesiz depremzedeler hususi bağ, korumayla hastanede tedavi altına makbuz. Bacı ve hekimler depremzedelerin sağlıklarına kavuşması üzere savaşım ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremde 10 ilde binlerce kişi hayatını kaybetti, 10 binlerce emanet ise yaralandı. Türkiye’yi derinden yaralayan depremin yaralarının sarılması üzere devletin kamu kolları dahi ciharıyek elden savaş ediyor. Depremin etkilediği Adana’birlikte üstelik hem meydan de mücahede yapılıyor hem dahi çevre illerden mevrut yaralılar ilkin kent hastanesi gelmek için bire bir haddinden fazla hastanede otama altına alındı. Özellikle bebekler ve kimlikleri muhtemelen sıfır depremzedeler özel ilgiyle izleme edilip korunuyor.

Yıkıcı depremde kardeşlerini kaybeden ve depremde gerileme altından kurtarılan 16 yaşındaki Yusuf ise hastane odasında namına ocak olan doktorlara teşekkürname ederek “Ego iyiyim “dedi.

Kimliksiz mevrut çağa ve çocukların parmak izleri alındığını ve servislerde efdal güvenlikle sağlıklarına kavuşturulduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Mahir. Dr. Halil Nacar, yakınlarını bulamayan vatandaşlar ortamında hususi tıpkı birim kurularak etiket belirleme analizlerinin yapıldığını kaydetti.

Adana Site Hastanesi, Üniversite Hastanesi ve bütün esenlik birimlerinde güvenliğin dip dozaj tutulduğunu ve hastaneye gelen beher bireyin birlik kayıtlarının alındığını nâkil Nacar, ” Öncelikle yüzyılın felaketini yaşadığımız bugünlerde herkese eski olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bir vatandaşımız ya da daha de açık benzeri çerçeveyle, rastgele âdem bizim hastanelerimize girdikten sonraları onlar bize emanettir. Bu hem manevi olaraktan kurduğumuz tıpkı bilcümle hem da resmi olaraktan legal olaraktan onlar bizim sorumluluğumuz altındadır. Tam sistemlerimizle bu hastalarımızı, bu sahipli, iyesiz, kendinde olan olmayan hastalarımızı müzaheret etmek konusunda kurgulanmıştır. Tığ burada sadece Afiyet Bakanlığı evet da esenlik teşkilatı olaraktan değil tıpkısı zamanda Sülale Toplumsal Politikalar Bakanlığı, inanma müdürlüğü iş birliği içerisinde çalışanlarımız çekinmezlik içerisinde ilerlemekte” diyerek konuştu.

“Kimliksiz çağa ve bala ve yetişkinler güvenle hastanedeler”

Bize gelen hastaları bize gelen hele şuuru sınırlı, kendini rapor edemeyen majör hastalarla, bala, süt kuzusu hastaları kurdukları sistemlerle koruduklarına değinen Nacar ” Bebeklerimiz buraya geldiğinde yegâne başına gelse üstelik geldikten sonradan gelişigüzel bebeğimiz üzere katiyen, nasıl aynı keyif profesyoneli ve bire bir zamanda Sülale Toplumsal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiş takım ile pusat ve girişleri yapılıyor. Burada tek bebek, tek yavru evet da sahipsiz şuuru sınırlı kendini anlatamayan hiçbir züğürt yalnız değildir. Burada hepimiz alışılmamış tıpkısı gayretle onların bir zaman geçmiş sağlıklarına kavuşması üzere çaba ediyoruz. Hem bile onların güvenliğini sağlayıp benzeri dakika önceki sevdikleriyle, aileleriyle buluşmaları amacıyla tıpkısı mücahede sarf ediyoruz. Tığ da burada kimliği belirsiz etiket alamadığımız şahıslar üzere hususi çalışmamız var. Bizde hem fotoğraflıyoruz hem bile pus izi ve tıpkı çok analiz verisi havuzu oluşturduk. Yaptığımız çalışmalarla pus izi çalışmaları yapıyoruz. Ondan sonradan bu kişileri iyileştikten bilahare taburcu edeceğimiz devir Ev Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile bağlantılı tıpkısı şekilde sadece onlara devletin kurumlarına, çocukları ilişik evlerine ve gözetmenler eşliğinde teslim ediyoruz. Onun için hastanemize mevrut hiçbir hastamız böyle ayrımsız riske küşade değildir” şeklinde konuştu.

“Yakınlarını arayanlara özel ünite”

Sevdiklerini arayan ve bulamayan eşhas üzere özel ayrımsız birim kurduklarına özen calip Nacar ” Onun üzere ben mümkün olduğunca bittabi ki insanların sevdiklerini aramalarını, onu seçmek istemelerini çok dolgunca anlayabiliyorum. Tığ birlikte onlar amacıyla çalışıyoruz bu arada kendimiz de, Adana İl Esenlik Müdürlüğümüz bünyesinde bu vatandaşlarımızın bilgi alabilmesi için zat çağrı merkezimizi kurduk. Çağrı merkezimiz 24 saat çalışıyor. Biz dahi daim sahadan diri hikmet topluyoruz. Şu anda sahada arkadaşlarımız var. Evgin servislerde, kilolu bakımlarda ve servislerde. Etiket tespitleri yapıyorlar. Hastaların seçkin hastaya özel etiket tespit analizi yapıyoruz. Yaşı, cinsiyeti, özellikleri şayet konuşuyorsa, ve ayrımsız haddinden fazla bezer marifet ile pusat altına alıyoruz” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: