Kırşehir haberi | Kırşehir FK Başkanı Torun: “Son iki maçı oynanmamış sayıyoruz”

TFF 2. Tabur Kırmızı Grup’dahi uğraş fail Kırşehir FK Başkanı Çağatay Eğlek Torun, elem gidişata Fethiyespor deplasmanı ile serencam vermek istediklerini söyledi.

Kırşehir FK Başkanı Çağatay Han Torun, ustalık direktör değişimi talip taraftara seslenerek, şiddetli gidişata dur diyeceklerini ve yapılan toplantı sonucu bulunan idare ile bitmeme etme kararı aldıklarını söyledi. Torun, “Takımımız sonuç iki maçta bizleri ve taraftarımızı üzdü. Grubumuzda iddiası sıfır Balıkesirspor’a deplasmanda yenildik. Sonrasında dahi evimizde Pazarspor ile berabere kaldık. Bu iki maç sonrası taraftar ve amme oyundan tepkiler aldık. Bizler ve öğretmen istifaya nida edildi. Yaşanan durumun ciddiyetinin farkındayız. Bundan geçmiş düş veren bire bir oyun vardı. Akıbet 2 maçtaki düşüşün nedenini sorguladık. Uşak, Buca ve Sarıyer maçlarında takımımız umut veren aynı baziçe ortaya koymuştu. Durumun hocadan kaynaklanmadığını ve futbolcuların mental seviyelerindeki düşünün farkında olduk. Seçkin perese sonrası oyuncularımızda rehavetin olduğunu gördük. Gerekli tembihler yapıldı. Gerekirse gâh oyuncularımız ekip dışı kalacak. Hocamızın hatasının olmadığı kanaati oluştu” diye niteleyerek konuştu.

Ahi Stadı’nda oynanan ve 2-2 biten Pazarspor maçı sonrası Gökhan Beklemiş’in istifasını sunduğunu tamlayan Torun, “Hocamız bize mukteza bati gönüllülüğü gösterdi ve icabında gidebileceğini belirtti. Üste ricat da etti amma bizler uzanım tespitini yaptıktan sonradan durumun hocadan kaynaklanmadığını ayırt ettik. Hocamızın insancasına özelliklerinin farkındayız. Fethiye maçı ile depar çakozlamak istiyoruz” şeklinde konuştu. – KIRŞEHİR

Share: