Kırşehir vukuf | MÜSİAD Kırşehir Idarehane Başkanı Halis: “Cesaretle üretime destek verenleri kutluyoruz”

Özgür Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Başkanı Ömer Büyük Salt, OSB bölgesi Küçük Asya Üretim ve Envestisman programı içerisinde yatırımcı ziyaretleri yapıyor.

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Sili, doğrama imalat alanı olarak planlanan inşaat alanını mülakat ederek hareket insanı Musa Polat ile görüştü. Kırılan dönemlerde cesurca istihsal ve istihdama destek vermenin koskocaman olduğunu nâkil Saf, “Oylumlu olan aksiyon insanlarının bu dönemlerde ülkesi amacıyla taşın altına elini koyabilmesidir. Bu minvalde OSB’üstelik çalışmalar yürüten girişimini ve desteğini canı istekle ölçüm ve tebrik kartı ediyor, kuracağı fabrikanın üretim ve istihdama yardım sunmasını ve rabbimden bereketli fazlalaşan kazançlar talih etmesini irade ediyorum” dedi.

Türkiye’nin tek reçetesinin üretim olduğunu rapor fail Salt, “Seçme antlaşma dediğimiz kabil ülkemizin yegâne tıpkısı reçetesi var o dahi üretim. Bunu yaparken dahi domestik hammaddenin işlenmesi ile gerçekleşen ihracatın lezzeti farklı ayrı. Ülkemiz, ithalata dair ihracatı üstelik azaltıp yerel hammadde ile ihracata yönelmeli . Böylece yıpranmamış imalat alanları sahaları açılıp istihsal ve istihdam alanı daha dahi gelişecektir. Ülkemiz ikinci çeyrekte bile 7,6 büyüyerek hem ihracat hemde istihsal becerisini sürdürmüştür. Böylece Çin’in yüzde 0,4, ABD’nin yüzde 1,7, İngiltere’nin yüzde 2,9, Avro Bölgesinin ise yüzdelik 3,9 büyüdüğü bu dönemde ülkemiz, G20’dahi 2’nci tam vadi alarak toptan ekonomi içerisinde esasen pozitif ayrışmıştır. Global ekonomi, Rusya- Ukrayna Savaşı’yla bati bire bir sarsıntı yaşadığı yılın ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin yüzde 7,6 oranında nema kaydetmiş olmasını az çok altın buluyoruz. Bu bağlamda Türkiye ekonomisinde zait tahaccüm sürecinin önümüzdeki dönemde bile süreceğini ve OECD, Acun Bankası ve IMF kabilinden kuruluşların ülkemize yönelik tahaccüm beklentilerini yukarı yönde toplamak zorunda kalacaklarını hesap ediyoruz” şeklinde konuştu. – KIRŞEHİR

Share: