Kırşehir’de 35. Ahilik Haftası kutlamalarına esnaf davul zurna ile davet edildi

Kırşehir’de davul zurna eşliğinde görüşme edilen esnaf, 35. Cömertlik Haftası kutlamalarına çağırıldı.

Kırşehir merkezli 12-18 Eylül’de tekmil illerde kutlanacak 35. Ahilik Haftası öncesinde Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mahmut Seçenek, Uray Başkan Yardımcısı Nuri Araz ile çekmece başkanlarından oluşan gök bilimi, Cömertlik kaftanlarını giyerek, bateri ve zurna ile kentteki esnafı gezdi.

Cömert helvası, Türk bayrağı ve kolonya ihsan edilen Ankara, Terme, Lise ve Atatürk caddelerindeki esnaf, kutlamalara çağrıldı.

Öztürk, ziyaretlerin peşi sıra Kardeş Evran Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde Ahilik Haftası kutlamaları birer bölüm kutlanıyor ama Kırşehir Ahiliğin merkezi olduğu amacıyla kutlamalar bir hafta sürecek ve kırcı meşgul geçecek. Cömertlik Haftası Kırşehir’in meselesidir, bütün esnafı ve halkı davet ediyoruz, herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Herhangi Bir sabık sene bizler çıtamızı artırıyoruz.” dedi.

Araz ise haftanın Kırşehir ve eksiksiz ülkedeki esnafa hayırlar getirmesini diledi.

Alternatif de Cömertlik Haftası’nda esnaftan dükkanlarına Türk bayrakları asmalarını isteyerek, “Bu yıl ilk kez karı hamle kooperatiflerini kente çağırma ettik. Jandarma Genel Komutanlığınca takım gösterisi, mehter bölüğü konseri ve helikopter gösterisi yapılacak.” diyerek konuştu.

Share: