Kişmiri parayı ibra etmek için hayvanlar bahçesi kuran çeteye faaliyetler: 55 bakı

Kara parayı tebriye etmek için hayvan bilimi bahçesi kuran çeteye operasyon: 55 gözaltı

Çağrı merkezi kurarak ağına düşürdükleri vatandaşların banka bilgilerin ele geçirip cılız işleyen 55 çete üyesi yakalandı

İstanbul ve Zonguldak’ta yapılan operasyonlarda aylı miktarda nakit para ve gram zer ele geçirildi

Para vasıl namına makbul çiftlik evinde yapılan aramalarda çokça sayıda hayvan bulundu

İSTANBUL İllegal davet merkezi kurarak “Almadığınız kargonuz cihetiyle hakkınızda icra takibi başlatılacak” diye vatandaşın banka bilgilerini ele geçiren ve milyonluk hastalıklı özne 55 çete üyesi İstanbul ve Zonguldak’ta 21 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı. Suçtan elde edilen paraları tebriye etmek üzere paravan olarak kullanıldığı belirlenen kom evinde yapılan aramalarda; 3 adet geyik, 2 adet yaban koyunu, 2 nüsha tavus kuşu, 2 skor deve kuşu, 2 skor Alman Gümüşü, 1)adet yağız kuğu ile 2 skor cüce keçi bulundu.

İstanbul İl Cingöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri; sakil şahısların yasa dışı çağrı merkezi kurup vatandaşları arayarak dolandırdığı bilgisini aldı. Yapılan istihbari çalışmalar ve fiziksel izlem neticesinde; nahoş şahısların İstanbul ve Zonguldak illerinde neşelilik gösterdiği, çağrı merkezi adı altında vatandaşları arayıp “Bitiren kanuna marjinal davranarak almadığınız kargonuz cihetiyle hakkınızda icra takibi başlamıştır” diyerek milyonluk vurgun yaptığı tayin edildi.

Jandarmayı görünce alışılmamış oldular

Faaliyetler için düğmeye basan Jandarma ekipleri; İstanbul ilinde 20, Zonguldak ilinde 1 doğmak amacıyla mecmu 21 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Sahte azrail temsilcileri cingöz ekiplerini karşısında görünce alışılmadık oldu. Operasyonlarda; suçtan elde edilen aylı miktarda efektif ve gram kızıl, 3 sayı ruhsatsız tabanca, çok sayıda elektronik beyin ve enformatik cihazı ile 500 kutu cinsel muhtevalı umar ele geçirildi.

Kara parayı tebriye etmek amacıyla hayvanat bahçesi kurmuşlar

Şüphelilerin nahak kazançtan elde ettikleri paraları tebriye etmek için paravana olarak kullandıkları ortamında kahvaltı mekanları ile tıpkısı zooloji bahçesinin bulunduğu çiftlikte yapılan aramalarda; 3 adet geyik, 2 nüsha çandır koyunu, 2 adet tavus kuşu, 2 adet deve kuşu, 2 nüsha Alpaka, 1 nüsha yağız kuğu ile 2 nüsha cüce gâvur bulundu. Suçtan elde edilen çiftlik ve hayvanlara ahali konulurken, yakalanan 55 münasebetsiz ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

Share: